Огляд Volvo XC40 Recharge: перший електромобіль бренду доступний в Україні

В Україні стартували продажі першого серійного електромобіля Volvo. Розбирались, чим збираються приваблювати українців шведи

Ще наприкінці минулого року AMPERCAR.com робив прогноз: які електромобілі з’являться в Україні у 2021 році. Тоді в добірку потрапив перший серійний електрокар Volvo – кросовер XC40 Recharge.

Офіційно цю інформацію українське представництво Volvo не підтверджувало. Але, як показав час, ми були праві: в травні 2021 року в місцевому офісі шведського бренду заявили про старт продажів XC40 Recharge. Перші екземпляри новинки мають з’явитися в автосалонах вже в червні.

Стартова ціна новинки – 1,6 мільйона гривень. Чи дороге це? Залежить від того, з чим порівнювати. Якщо з «однокласниками» на традиційному пальному, звісно, що дорого. За ці гроші можна навіть купити бензиновий або дизельний кросовер класом вище.

Але на фоні «зелених» конкурентів ціна на електричний XC40 не виглядає захмарною. Наприклад, за Jaguar I-Pace місцевий офіс британської марки просить, щонайменш, 2,25 мільйона гривень. Звісно, I-Pace дещо більший за XC40. Але, все ж таки, обидва автомобіля відносяться до компактних кросоверів.

З іншого боку, в Україні е ще один цікавий електричний дебютант – Mercedes EQA, про який ми детально розповідали у одному з наших оглядів. Він дуже схожий з XC40 Recharge за габаритами. Але німецький електрокар коштує в Україні дещо дешевше – від 1,27 мільйона гривень.

Тож давайте розбиратися, чи варто переплачувати за шведський електричний кросовер. Або ж краще зупинитися на німецькому.

Характеристики Volvo XC40 Recharge

  • Максимальна швидкість: 180 кілометрів на годину;
  • Прискорення до 100 км/г: 4,9 секунди;
  • Потужність: 408 кінських сил;
  • Крутний момент: 660 Нм;
  • Запас ходу (WLTP): 418 кілометрів;
  • Споживання енергії (WLTP): 179 Вт*ч/км;
  • Час швидкої зарядки (від 10% до 80%): 32 хвилин;
  • Максимальна потужність швидкої зарядки: 151 кВт;
  • Вартість в Україні: 1,6 млн гривень (на момент підготовки матеріалу).

Силова установка

XC40 Recharge має два електричних двигуна – по одному на кожній осі. Тобто, неважко здогадатися, що автомобіль має повний привід.

Силова установка видає 402 кінські сили. Це дозволяє кросоверу набирати першу «сотню» менш ніж за п’ять секунд.

І саме тут криється головна відмінність XC40 Recharge та Mercedes EQA. Останній має лише один мотор, який видає вдвічі менше «коней». Як результат, «Мерседесу», щоб розігнатися до 100 кілометрів на годину, потрібно майже 9 секунд.

Іншими словами, на світлофорі шведський кросовер не залишить німцю жодних шансів.

Батарея та зарядка

XC40 Recharge  оснащено батареєю ємністю майже 80 кіловат-годин. Запас ходу – близько 400 кілометрів (за циклом WLTP). Зарядити батарею до 80% можна за 35 хвилин. Але для цього знадобиться швидка зарядка потужністю 150 кіловат. Нажаль, з такими потужними «заправками» в Україні поки що проблема. Але їх поява – це лише питання часу.

Наприклад, під Києвом вже відкрили зарядну станцію, яка може видавати до 320 кіловат. Щоправда, знаходиться вона на території дилерського центру Porsche. Тож не факт, що там можуть заряджатися автомобілі інших марок.

З точки зору швидкості зарядки XC40 Recharge не є лідером серед електромобілів. Наприклад, кросовер Hyundai Ioniq 5 підтримує зарядки потужністю до 350 кіловат, що дозволяє йому заряджатися на 80% менш ніж за 20 хвилин.

До речі, Ioniq 5 теж офіційно продаватиметься в Україні. У дилерів електромобіль має з’явитися вже в серпні 2021 року.

Екстер’єр та платформа

Для електричного XC40 шведи не створювали спеціальну платформу. Його побудували на тому самому “візку” , що і бензиновий кросовер. Звісно, що нічного поганого в цьому немає. Але і нахвалювати компанію нема за що. Хоча, треба відзначити, що багажник попереду зробити таки вдалося.

Електричну версію можна зовні відрізнити від бензинового або дизельного XC40 по заглушці на місці решітки радіатора і трохи іншим бамперам.

Інженерам Volvo довелося пожертвувати об’ємом багажника електричного XC40. Він становить 413 літрів проти 460 у стандартної моделі. Однак компенсувати втрату корисного простору покликаний додатковий 31-літровий відсік під капотом.

Мультимедійна система

Одна з фішок інтер’єру електричного XC40 – мультимедійний комплекс під управлінням операційної системи Android. Ця автомобільна платформа підтримує всі основні сервіси Google, спеціальні додатки та їх автоматичне оновлення.

З «коробки» доступний довідник Google Assistant, картографічний сервіс Google Maps і магазин додатків Google Play Store.

Голосом в XC40 можна керувати кліматичною установкою і навігаційною системою, а також дзвонити або відправляти повідомлення, слухати музику та подкасти в додатках на кшталт Spotify.

Крім того, завдяки Google Assistant є можливість з автомобіля віддавати команди пристроям розумного будинку.

Одна з особливостей нової медійної системи – інтеграція з електронними помічниками. Асистенти водія можуть отримувати від Google Maps інформацію про обмеження швидкості, або про різкі повороти чи затори.

Також медіакомплекс може бути частиною сервісу віддаленого управління Volvo On Call: за допомогою мобільного додатку можна перевірити рівень зарядки батареї, знайти кросовер на парковці або попередньо прогріти салон в зимовий час.

Чи буде все це працювати в Україні – питання відкрите.

Висновок

Volvo XC40 Recharge не є інноваційним продуктом. Він не пропонує дуже швидкої зарядки, або рекордного запасу ходу. Тож, якщо ви хочете спробувати якісь нові «електричні» технології, цей автомобіль не для вас. Краще дочекатися, коли з’явиться Hyundai Ioniq 5 або Kia EV6, що побудована на тій самій платформі.

Але якщо вам подобається філософія Volvo, або ви захопилися ідеєю мультимедійної системи на Android, тоді можна придивитися до Volvo XC40.

В цілому на нашу думку, кросоверу XC40 Recharge буде непросто завоювати українську аудиторію. Адже вибирати зараз є з чого. Свої електромобілі в Україні вже мають Audi, Mercedes та Jaguar. А український офіс BMW розпочав приймати замовлення на свій флагманський електричний кросовер iX.

Незабаром також з’являться і більш доступні моделі – електричні версії кросоверів Peugeot 2008 та Opel Mokka.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!