Огляд Mercedes EQA: найдешевший преміальний електромобіль в Україні

На що здатен Mercedes EQA – найменший електричний кросовер марки, який офіційно продається в Україні

Останнім часом Mercedes дуже активно електрифікує свій модельний ряд. За короткий проміжок часу компанія встигла презентувати три електричних кросовери та один електромобіль класу «люкс».

Не менш приємно, що всі ці новинки вже анонсовано в Україні. А деякі навіть вже можна замовити. Одна з них – це Mercedes EQA. Українські дилери просять за новинку менш ніж 38 тисяч євро. Що, можна сказати, недорого для німецької марки.

Тож, давайте розберемося, що українцям пропонують за ці гроші. І чи є у EQA взагалі конкуренти на нашому ринку.

Характеристики Mercedes EQA

  • Максимальна швидкість: 160 кілометрів на годину;
  • Прискорення до 100 км/г: 9 секунди;
  • Потужність: 190 кінських сил;
  • Крутний момент: 375 Нм;
  • Запас ходу (WLTP): 426 кілометрів;
  • Споживання енергії (WLTP): 156 Вт*г/км;
  • Час швидкої зарядки (від 10% до 80%): 35 хвилин;
  • Максимальна потужність швидкої зарядки: 100 кВт;
  • Вартість в Україні: 1,3 млн гривень (на момент підготовки матеріалу).

Екстер’єр та інтер’єр

Mercedes EQA – найменший електричний кросовер в родині Mercedes, в який вже є ще дві моделі: EQB та EQC. В довжину він не дотягує до 4,5 метрів. Тобто він менший за, наприклад, Jaguar I-Pace, Tesla Model Y чи Audi e-tron.

Фактично EQA – це альтернатива таким електричним кросоверам, як BMW iX3 та Volkswagen ID.4. Але останній поки що в Україні не продається. А ось BMW iX3 зовсім скоро з’явиться на нашому ринку.

А поки що Mercedes EQA – це найменший електричний кросовер, який сього можна купити в Україні. Ну, принаймні, офіційно.

EQA побудовано на одній платформі з бензиновим побратимом – кросовером GLA. Навіть кузови у автомобілів однакові. Але є й чимало відмінностей. Наприклад, дизайн передка повністю перероблений: електромобіль має оригінальні фари і заглушку замість решітки радіатора. Задні ліхтарі з’єднані перемичкою. До того ж задня площадка під держномер перенесена з п’ятої двері на бампер.

Все це вкупі з особливими аеродинамічними колесами дозволило знизити коефіцієнт аеродинамічного опору.

У салоні відмінностей від GLA менше. Зсередини EQA найпростіше впізнати по інтерфейсу екранів віртуальної приборки та мультимедійній системі, яку доопрацьовали спеціально для електромобіля.

Силова установка та запас ходу

В Україні поки модель представлена ​​в єдиній модифікації EQA 250 з електромотором потужністю 190 кінських сил і батареєю ємністю 66,5 кіловат-години.

За циклом WLTP на одній зарядці кросовер може проїхати 426 кілометрів. Це, звісно, немало, але й далеко не рекордний показник. Але, знов таки, не варто забувати, що це невеличкий електромобіль. І в нього, відповідно, невеличка батарея. Тож для своїх розмірів запас ходу у EQA досить пристойний.

До того ж, у найближчому майбутньому у моделі з’явиться «далекобійна» версія, яка матиме в запасі 500 кілометрів пробігу. А цей показник вже можна порівняти, наприклад, з Tesla Model Y.

З такою установкою електричний кросовер набирає першу «сотню» за 8,9 секунди, а максимальна швидкість обмежена електронікою на позначці 160 кілометрів на годину. Пізніше буде також і «спортивна» версія EQA. Електромобілю встановлять додатковий електромотор, завдяки чому потужність зросте до 270 кінських сил.

Поповнити заряд батареї з 10 до 80 відсотків можна за півгодини, але тільки при використанні станції швидкої зарядки. Зарядка від звичайного 11-кіловатного пристрої змінного струму займе 5 годин і 45 хвилин.

Оснащення Mercedes EQA

У списку оснащення Mercedes EQA можна знайти:

  • фронтальні і колінна подушки;
  • шторки безпеки;
  • адаптивну світлодіодну оптику;
  • систему утримання в смузі;
  • функцію превентивного гальмування.

Розмір екрану мультимедійної системи варіюється від 7 до 10,25 дюйма в залежності від рівня оснащення, також передбачені атмосферна підсвічування і спортивне багатофункціональне кермо.

Мультимедійна система Mercedes оснащена штучним інтелектом. Вона вміє виконувати команди.  Але навряд чи ця опція буде працювати в Україні. Та й далеко не факт, що вона розуміє українську мову.

За замовчуванням Mercedes EQA може контролювати смугу руху та автоматично гальмувати у разі небезпеки. Електромобіль також вміє розпізнавати пішоходів не тільки на дорозі, а й на узбіччі.

Круїз-контроль тут адаптивний – у разі необхідності він може самостійно гальмувати та знову набирати швидкість.

Висновок

Mercedes EQA – далеко не рекордсмен з точки зору запасу ходу. Це також не найбільш практичний електромобіль для великою родини. Він менший навіть за Jaguar I-Pace. Але німцю можна багато чого пробачити, коли дивишся на ціну.

В Україні електромобіль коштує 1,3 мільйона гривень. Для порівняння: за електричну Hyundai Kona український офіс корейської марки просить 1,02 мільйона гривень. А у топовій комплектації корейський електрокар коштує 1,1 млн грн.

Порівняння з Jaguar виглядає ще більш показово: стартова ціна на електричний I-Pace в Україні – 2,33 мільйона гривень. Тобто британський електричний кросовер коштує на мільйон дорожче за Mercedes EQA.

Тож, фактично, Mercedes EQA – це як смартфони від відомої компанії – «топ за свої гроші». Звісно, це жарт. Але за 1,3 мільйона гривень ви навряд чи знайдете щось краще. Щоправда, можна дочекатися появи BMW iX3, яка може скласти гідну конкуренцію своєму співвітчизнику.

Ще один нюанс новинки – швидка зарядка. EQA підтримує 100-кіловатні зарядні станції. З одного боку це далеко не топовий показник. Деякі сучасні електромобілі – наприклад, Kia EV6 або Hyundai Ioniq 5 – підтримують зарядку потужністю 350 кіловат.

Але, з іншого боку, такі потужні станції в Україні просто не знайти. Тож фактично 100 кіловат цілком робоча потужність для нашою країни. Скоріш за все, взагалі власники цих електрокарів будуть заряджатися вдома від звичайної розетки. Або на станціях, більшість з яких пропонує, максимум, 50 кіловат.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!