Представлена ​​передова 44-тонна вантажівка Project ICEBreaker, яка позмагається з Tesla Semi

Компанії Viritech, Intelligent Energy та Horiba Mira об’єдналися для проекту ICEBreaker. Партнерство спрямоване на створення нової та комерційно конкурентоспроможної 44-тонної вантажівки, що працює на водні. Він складе конкуренцію Tesla Semi та іншим електричним моделям.

Представники компаній наголосили, що останнім часом намітився перехід до електромобілів у вантажоперевезеннях, але він пов’язаний із значними компромісами. Запас ходу та час підзарядки — це не всі проблеми, оскільки 44-тонній електровантажівці потрібно п’ять тонн батарей, що скорочує корисне навантаження до 20%. А це близько 50 000 доларів втраченої вигоди на рік.

Viritech, Intelligent Energy та Horiba Mira стверджує, що на дорогах Великобританії знаходиться 500 000 вантажних автомобілів, і вони утворюють 19% транспортних викидів країни. Далі вони заявили, що це «непропорційна» сума, і очікується, що в майбутньому ця цифра зростатиме у міру введення в експлуатацію більшої кількості вантажних автомобілів.

Компанії планують підготувати вантажівку до випробувань наприкінці 2024 року, а рендеринг, опублікований групою, передбачає, що він матиме аеродинамічний дизайн завдяки закругленій кабіні та бічним камерам замість дзеркал.

На даний момент про модель мало що відомо, але компанії заявили, що прагнуть «радикально підвищити ефективність водневої трансмісії для більш легких і якісних 44-тонних вантажних автомобілів з нульовим рівнем викидів». Вони додали, що Viritech зосередиться на програмному забезпеченні та управлінні енергоспоживанням, а Intelligent Energy займатиметься паливними елементами. Horiba Mira використовуватиме свій досвід для вирішення завдань проєктування, системної інтеграції, оптимізації, перевірки та сертифікації транспортних засобів.

Проєкт отримає фінансування від британського центру передових двигунів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело carscoops.com