Популярні електрокари порівняли за запасом ходу у реальному житті: результати тестів
Автор YouTube-каналу carwow Метт Вотсонас взявся перевірити, наскільки запас ходу популярних електромобілів відповідає цифрам, заявленим виробниками. Для цього він протестував шість різних моделей, включаючи Polestar 2, Tesla Model 3 та Porsche Taycan, та опублікував результати їх перевірки у форматі відеоролика.
Зазвичай автомобільні бренди вимірюють запас ходу електрокарів за певними методиками: наприклад WLTP, JC08 або CLTC. Вони включають середні умови експлуатації, але блогер просто їхав на максимальній можливій (відповідно до місцевих ПДР) швидкості — переважно за містом, з включеним клімат-контролем.
Загалом у тестуванні взяли участь шість нових автомобілів без пробігу. В умовах реальної, а не «лабораторної» експлуатації, всі вони «завалили» показник обіцяної виробником автономності. Результати тестів виглядають так:
- Mercedes EQE: 575 км із 612 (94% від заявленого значення)
- Tesla Model 3 Long Range: 567 км із 628 (90%)
- Porsche Taycan: 595 км з 678 (88%)
- BYD Seal: 499 з 570 (82%)
- Polestar 2 Long Range: 535 км із 653 (82%)
- BMW i5: 477 км із 583 (82%)
Тести закінчувалися, коли рівень енергії сягав 0%. Найближчим до еталонних результатів виявився Mercedes EQE, на другому місці – Tesla Model 3, третє поділили Porsche Taycan та BYD Seal, а четверте – Polestar 2 та BMW i5.
Найбільш економічним автомобілем щодо витрати енергії на кілометр пробігу блогер визнав Tesla Model 3, а «ненажерливим» — Polestar 2. При цьому всі протестовані автомобілі значно втрачали в потужності двигуна після того, як рівень заряду падав нижче 10%.