“Запах нового авто” викликає рак – дослідження вчених

Наукове дослідження американських вчених з Каліфорнійського університету в Ріверсайді показало, що рівень канцерогенів в салоні нового авто виходить за рамки безпечних рівнів та може спровокувати рак. Вони зробили висновки, що вплив цих хімікатів, в основному бензолу і формальдегіду, на пасажирів дуже негативно впливають на здоров’я та значно підвищують рівень на захворювання раком. Всього через 20 хвилин після перебування в салоні нового авто ця ймовірність зростає.

Запах нового салону – це певна суміш хімікатів з тканин, піни й клею в автомобілі настільки добре відома, що є навіть освіжувачі повітря, щоб повернути цей запах в салон після того, як він пропаде. Однак нове дослідження показує, що краще цього не робити.

Як зазначають дослідники, то, що ми називаємо “запахом нової машини”, насправді є результатом виділення газу. Згодом хімічні речовини, що використовуються в деталях інтер’єру автомобіля, повільно потрапляють в повітря в результаті цього процесу.

Зазначимо, що навіть якщо щось може бути розцінена як канцероген, це не обов’язково гарантує несприятливі наслідки для здоров’я. Все залежить від дози, а також від того, як часто людина дихає хімічним запахом.

Однак залишається питання – що можна зробити для того, щоб знизити небезпеку впливу канцерогенів? Можливо покупка вживаного авто з цього боку виглядає привабливо, поки в автомобільній галузі не придумають, як замінити шкідливі хімічні речовини безпечнішими матеріалами.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело usnews

Коментарі
Завантаження...