Xpeng Motors випустить літаючий автомобіль в кінці 2021 року

Одночасно відкриються тест-драйви.

Хе Сяопен (He Xiaopeng) – засновник китайської компанії Xpeng Motors – пообіцяв випустити літаючий автомобіль на місцевому ринку в кінці 2021 року. Тоді ж, за його словами, відкриються тест-драйви, ну а продажі стартують, ймовірно, вже в 2022 році.

Xpeng Motors часто називають «китайською Tesla» – компанія є одним з лідерів місцевого ринку електромобілів і вже навіть встигла взяти участь в шпигунських скандалах, причому в шпигунстві її звинувачувала сама Tesla. Загалом, Xpeng є компанією-новатором на ринку Китаю, так що в досить швидкий випуск літаючих авто під її торговою маркою віриться легко.

Правда, такий агрегат скоріше схожий на квадрокоптер на стероїдах або міні-вертоліт, ніж на автомобіль, нехай і літаючий. Судячи з усього, пристрій буде схожий на транспортний засіб під позначенням Т1, що дебютувала раніше на Пекінському автосалоні. Він оснащений вісьмома пропелерами і розрахований на транспортування двох чоловік.

Xpeng T1 зможе літати на висоті 5-25 метрів з відповідною системою навігації і виконувати вертикальне паркування, також «автомобіль» отримає систему автономного водіння. У компанії підкреслюють, що T1 – це вже не концепт, а реальний робочий прототип. Відповідно, за рік його повинні довести до стадії якщо не дрібносерійного, то хоча б дослідного виробництва.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело ithome.com