Volkswagen придбає 5% акцій XPeng і займатиметься спільною розробкою електромобілів у Китаї

На ранніх етапах становлення сучасного китайського автопрому західні концерни змушені були створювати спільні підприємства з місцевими компаніями, щоб налагодити випуск автомобілів у КНР. Тепер ми можемо умовно судити про те, що «учні перевершили вчителів», оскільки Volkswagen та Audi виявили бажання переймати досвід у китайських партнерів у сфері розробки та виробництва електромобілів.

Про майбутню співпрацю дочірньої марки Audi з китайським концерном SAIC Motor стало відомо напередодні, а цього тижня агентство Bloomberg повідомило про готовність материнського концерну Volkswagen вкласти $700 млн у капітал молодого китайського виробника електромобілів XPeng з метою співробітництва у сфері випуску машин на електротязі для місцевого ринку. Volkswagen отримає частку в 4,99% у капіталі XPeng, а також місце у наглядовій раді правління китайської компанії.

На цих новинах депозитарні розписки XPeng на фондовому майданчику США зросли в ціні на 37%. Подорожчали акції і китайських конкурентів компанії – NIO та Li Auto. У Китаї трійця вважається найближчими суперниками Tesla з погляду технологічної насиченості пропонованих моделей електромобілів.

Заснована в 2014 році компанія XPeng допоможе Volkswagen розробити щонайменше дві моделі електромобіля, перша з них надійде на ринок у 2026 році.

Партнерство Audi та SAIC зосередиться на преміальному ціновому сегменті, дебютні моделі спільної розробки дозволять Audi вийти у такі ніші китайського ринку, де вона досі не була присутня.

Створені у співпраці з китайськими партнерами електромобілі німецьких марок, за словами представників Volkswagen, оснащуватимуться передовими компонентами та програмним забезпеченням.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело bloomberg.com