Від літа всі нові автомобілі в ЄС почнуть оснащувати «чорними ящиками»

Бортові самописці, які називають “чорними ящиками”, з’явилися на літаках у 1960-х роках. Насправді це пристрої яскраво-жовтогарячого кольору, щоб їх було легше знайти. Пізніше цього року «чорні скриньки» стануть обов’язковими для всіх нових автомобілів, які продаються в Європейському Союзі.

Починаючи з липня 2024 року, всі знову зареєстровані автомобілі в Європейському Союзі повинні бути оснащені «реєстратором даних про події» (Event Data Recorder) як стандартна функція. Ця вимога поширюється на легкові автомобілі класу М1, в яких, крім сидіння водія, може бути розміщено до восьми пасажирських місць. Крім того, комерційні автомобілі, віднесені до класу N1, включаючи пікапи та фургони масою не більше 3500 кг, також будуть оснащені автомобільним еквівалентом чорної скриньки.

Ці пристрої повинні допомогти владі зрозуміти, що саме сталося у ДТП. Пристрій записує певні параметри протягом короткого періоду часу – п’ять секунд до зіткнення та 0,3 секунди після удару.

Згідно з документацією, наданою Єврокомісією, EDR фіксує та зберігає такі дані: швидкість, гальмування, положення та нахил автомобіля на дорозі, а також реакцію вбудованих систем безпеки. Крім того, EDR аналізує, чи спрацьовує система екстреного виклику — eCall став обов’язковим до ЄС у квітні 2018 року. EDR повинен зберігати інформацію «з високим рівнем точності та забезпечувати збереження даних». У пристрої зберігається інформація про марку та модель автомобіля, а також про встановлене обладнання.

EDR вбудований в блок керування подушками безпеки і не може бути вимкнений, він автоматично активується при спрацюванні подушок безпеки та переднатягувачів ременів безпеки. Крім того, система починає запис при висуванні активного капота автомобіля або зміні швидкості в поперечному або поздовжньому напрямку більш ніж на 8 км/год протягом 0,15 секунди.

Дані надаються лише компетентним органам як допомога у процесі реконструкції аварії. Отримати інформацію можна через інтерфейс OBD, але якщо порт буде зруйнований внаслідок аварії, інформація має бути доступна безпосередньо із чорної скриньки.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com