В мережі показали фото унікального українського спорткару

Користувач соціальної мережі Facebook Павло Лозовенко виклав на сторінці свого акаунту світлину сторінок календаря 1988 року, який було випущено від організації “Технічна творчість автолюбителів України”.

Серед них можна побачити унікальну українську автівку під назвою “Спорт-1100”.

На фото можна побачити, що цей стильний спорткар оснащений підіймальними фарами як у Ferrari тих років та загостреною передньою частиною. Відомо, що це спортивне купе розробив авіаційний інженер Олександр Мельник із Закарпатської області УРСР.

З технічних характеристик відомо тільки те, що в задній частині спорткару встановлений двигун МеМЗ-968 від моделі ЗАЗ-966. Максимальна швидкість унікального спортивного купе становить всього 140 км/год.

Особлива фішка цієї автівки – аеродинамічний закритий багажник на даху. Для того часу зовнішній вигляд авто був справжній “космос”!

Нагадаємо, що мотор МеМЗ-968, який в народі прозвали “сороківка” мав місткість 1198 см³. Його максимальна потужність сягала 43 кінських сили. Двигун був власною розробкою Запорізького автозаводу. Робоча місткість мотора була нарощена з 877 до 1198 см³ як шляхом збільшення діаметра циліндрів до 76 мм), так й шляхом збільшення ходу поршня до 66 мм. В процесі доробки значно зросли маса та габарити агрегату, але й істотно підвищилися його тягові характеристики та ресурс.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело auto-portal.com.ua wiki