У мережі опублікували унікальне фото забутого предка ЗАЗ Таврія

Майже пів століття тому Запорізький автомобіль завод розглядав можливість випуску революційного для того часу передньопривідного легкового авто. Вітчизняні інженери навіть встигли зробити перші кроки в цьому напрямку, але проект так і залишився «на папері».

У 2019 року в мережі вперше опублікували фото макета такого авто – на ньому машина зображена в ракурсі ¾. Тепер же Facebook-спільнота «Українські автомобілі» оприлюднила ще один знімок моделі: на ньому вона показана спереду, причому з іншим дизайнерським оформленням (зокрема, замість круглих фар – прямокутні, як у Москвича). Судячи з усього, був створений не один макет такого авто.

Відомо, що машину принципово нової компонування почали розробляти на ЗАЗ в кінці 1960-х, а готовий макет показали на початку 1970-х. Модель мала кузов типу седан, її наділили незграбними формами. При проектуванні новинки зазовци орієнтувалися на ВАЗ-2101, який, в свою чергу, був локальної радянської версією FIAT 124, а також на європейські зразки, такі як Volvo 144 і малолітражний DAF 44/46.

На жаль (а може і на щастя), у ЗАЗ не дійшов хід навіть до створення дослідного зразка цієї машини. Ну а першою передньопривідною моделлю в історії заводу стала Таврія, яку запустили на конвеєр аж в 1988 році.

До речі, зовсім недавно в інтернеті також з’явилися фото маловідомого електромобіля ЗАЗ – його побудували на базі горбатого Запорожця. Правда, справа була не в Запоріжжі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело autoportal Українські автомобілі

Коментарі
Завантаження...