У Китаї почали відключати зарядки для електромобілів через перебої з енергопостачанням

Рідкісне літо в останні роки проходить без кліматичних аномалій, і небувала посуха в окремих районах Китаю вже викликала перебої з електропостачанням. Влада постраждалих регіонів КНР обмежила роботу промислових підприємств, а власники електромобілів зіткнулися з тим, що багато станцій експрес-зарядки виявилися знеструмленими.

Назрілу проблему окреслило агентство Bloomberg. Найсильніша з шістдесятих років минулого століття посуха в провінції Сичуань вже призвела до того, що жителі Ченду та Чунціна зіткнулися з неможливістю зарядити свої електромобілі на публічних експрес-станціях. Принаймні мережі зарядних станцій NIO та Tesla від примусових відключень енергопостачання постраждали значною мірою. Китайський виробник електромобілів NIO у своєму додатку для пошуку зарядних станцій почав попереджати про можливі проблеми з пошуком точок зарядки, що функціонують, посилаючись на сильні навантаження силової інфраструктури регіону через високі температури.

У зазначених двох китайських містах Tesla відключила понад дюжину зарядних станцій, залишивши до середини місяця лише два пункти публічної зарядки, де можна було поповнити запас ходу електромобілів цієї марки, але виключно вночі, коли навантаження на електромережі знижується. Представники мережі зарядних станцій Teld New Energy зізналися, що у Китаї деякі публічні пункти експрес-зарядки доводиться відключати за вимогами місцевої влади. У деяких випадках компанія стимулює використання зарядних станцій у нічний час або рано-вранці, коли навантаження на інфраструктуру нижче.

Компанія NIO, яка також має у своєму розпорядженні мережу пунктів експрес-заміни тягових батарей, закликає власників домашніх зарядних пристроїв допомагати власникам електромобілів цієї марки. Більш щасливим водіям електромобілів NIO пропонується заряджати батареї у будинку, а потім здавати їх на пункти обміну для подальшої видачі іншим клієнтам. Подібна схема діятиме до 20 вересня як мінімум.

Якщо врахувати, що геополітична нестабільність вже змушує європейських споживачів обмежувати витрати електрики та інших комунальних ресурсів, проблема зарядки електромобілів може загостритися і в цьому регіоні планети. Зараз місцевий ринок машин на електротязі є другим за величиною після Китаю, а альтернативні джерела електроенергії всю потребу європейського автопарку в зарядних потужностях навряд чи покриють у доступній для огляду перспективі. Отже, енергетична криза може вдарити і по власникам електромобілів у Європі, хоча спочатку вони могли отримати деяку перевагу перед власниками машин із ДВЗ у вигляді нижчих витрат на експлуатацію.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело bloomberg.com