Трирічні електромобілі Tesla увійшли до трійки найпроблемніших у Німеччині
Недбалість складання навіть старших моделей Tesla вже давно стала поганою плямою на репутації марки, яка починала свій ринковий шлях із преміального сегмента, але тепер основну частину виторгу отримує від реалізації масового електромобіля Model 3. Німецькі фахівці виявили, що Tesla Model S після трьох років експлуатації готова демонструвати наявність серйозних дефектів у 10,7% випадків.
Подібну статистику вперше опублікувала німецька TÜV Association, яка щорічно проводить технічний огляд автомобілів, що експлуатуються у Німеччині. Принципи проведення подібної інспекції: нова машина проходить техогляд вперше після трьох років експлуатації, потім кожні два роки. Електромобілі вперше потрапили до статистики відомства, оскільки набули достатнього поширення в Європі.
Компактний електромобіль Smart Fortwo Electric Drive показав найкращу надійність серед легкового електротранспорту з трирічним пробігом, обмежившись наявністю серйозних дефектів лише у 3,5% екземплярів. BMW i3, котру знімають з виробництва, пішла від лідера не так далеко зі своїми 4,7%. До речі, середній показник наявності дефектів у всіх типів автомобілів в Німеччині досягає 4,7%. Renault Zoe з 5,7% дефектних екземплярів виявився нижчим за цей кордон.
Натомість Tesla Model S потрапила до звіту з найгіршим у класі показником — 10,7 % перевірених трирічних електромобілів цієї моделі демонстрували наявність серйозних технічних дефектів. Пов’язані вони були переважно з важелями підвіски та світлотехнікою, так що дорікати фірмовій силовій установці в ненадійності дана статистика не дозволяє, хоча і не полегшує життя власників електромобілів Tesla повною мірою. З такими показниками надійності Tesla опинилася і на третьому місці серед усіх автомобілів, включаючи моделі з ДВЗ. Гірше у німецькій статистиці цього року виступили лише бюджетні Dacia Logan та Dacia Duster, що випускаються концерном Renault.