Tesla і Volvo зупиняють заводи в Європі

Відомі автовиробники заявили, що призупиняють виробництво в Європі через брак компонентів, що є наслідком атак єменських бойовиків у Червоному морі.

Tesla повідомила Reuters, що призупинить виробництво більшої частини автомобілів на своєму заводі неподалік Берліна з 29 січня по 11 лютого, пославшись на нестачу компонентів після того, як багато судів було перенаправлено навколо південної частини Африки.

«Збройні конфлікти у Червоному морі та пов’язані з ними зміни у транспортних маршрутах між Європою та Азією через мис Доброї Надії впливають на виробництво у Грюнхайді, – йдеться у заяві Tesla. — Значно триваліший час транспортування створює розрив у ланцюжках поставок».

Не уточнюється, які компоненти не можуть вчасно потрапити на завод, де збирають електромобілі для продажу в Європі.

Volvo Car, контрольний пакет акцій якої належить китайській компанії Geely, заявила, що призупинить виробництво на своєму заводі в Генті в Бельгії на три дні на тижні, який розпочався 15 січня, через затримку постачання коробок передач.

На додаток до логістичних проблем, низький рівень води через посуху спричинив скорочення судноплавства в Панамському каналі.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело reuters.com