Стало відомо, скільки потрібно бензину для заряджання електромобіля від генератора

Фахівці підрахували скільки коштує 100 км пробігу при зарядці батареї від генератора. Особливо актуальна ця інформація для українців, які вже не перший тиждень потерпають від відключень електроенергії.

Дослідження провела компанія «4Колеса», яка імпортує в Україну нові електромобілі з КНР, передає AMPERCAR.com.

Для експерименту було обрано електричний хетчбек BYD E2. Ця модель укомплектована батареєю ємністю 43,2 кВт•год, яка забезпечує близько 400 км пробігу.

За розрахунками експертів, від 7-кіловатного бензинового генератора батарея BYD E2 поповнюється 7,5-8,0 годин. У середньому за годину безперервної роботи генератор витрачає 2,5 літри бензину. Таким чином для заряджання батареї хетчбека потрібно 20 літрів. Таке задоволення коштує 1050 грн. Враховуючи запас ходу BYD E2 (401 км), отримуємо 5 літрів бензину марки А-95 або 262 грн на 100 км пробігу.

Звісно, можна стверджувати, що бензинові автомобілі з витратою бензину понад 5 літрів на 100 км все ще обходяться власникам дорожче за електроавто. Втім, не варто забувати про вартість самого генератора: в Україні 7-кіловатний бензиновий генератор коштує щонайменше 70 тисяч гривень.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!