“Шалена” Tesla Model Y у Китаї стала причиною загибелі двох людей

Днями в провінції Гуандун сталася автокатастрофа за участю електромобіля Tesla Model Y. Імовірно, електромобіль, що вийшов з-під контролю, став причиною смерті двох і поранення трьох людей. У китайському підрозділі Tesla заперечують можливу провину автопілота.

Інцидент стався ще 5 листопада, в китайських соціальних мережах з’явився запис із відеокамер, на якому видно Tesla Model Y, яка намагається припаркуватися, а потім прискорюється на двосмуговій дорозі, стрімко перебудовуючись зі смуги на смугу і зачіпаючи машини, мотоцикли та велосипедистів. Нарешті, електромобіль врізається у вітрину через 30 секунд та 2,6 км пройденої відстані. Один із членів родини 55-річного громадянина, який перебував за кермом, заявив, що у водія виникли проблеми з гальмівною системою. Сам водій залишився живим, отримавши деякі травми.

У Tesla заявили, що логи з бортового комп’ютера даного конкретного автомобіля свідчать про те, що педаль гальма не застосовувалася під час інциденту, навпаки, значну частину часу була натиснута педаль акселератора. При цьому відео з камер спостереження свідчить про те, що гальмівні вогні все ж таки запалювалися, але на дуже короткий час.

Поліція працює з незалежною експертною агенцією для оцінки логів електромобіля та відео для з’ясування об’єктивних обставин події. Tesla неодноразово звинувачували у збоях систем електромобілів як у Китаї, так і за його межами, зокрема США. На це в компанії відповідали, що непередбачені прискорення в електромобілях не зареєстровані.

За оцінками Національної адміністрації безпеки дорожнього руху (NHTSA) США, усі прискорення такого роду в Tesla траплялися з вини водіїв і ніяк не пов’язані з конструкцією чи автоматикою самих автомобілів. У NHTSA нагадали, що щороку в США трапляються 16 тис. аварій, яких можна було б запобігти — через те, що водії плутають педалі гальма та газу.

Втім, у соціальних мережах циркулюють різні альтернативні гіпотези про причини інциденту, хоча жодних фактичних свідчень не наводиться. Дехто пише про те, що машина намагалася припаркуватися, а потім автоматика вийшла з-під контролю, розвиваючи велику швидкість. Інші заявляють, що двигун транспортного засобу “занадто сильний”, щоб з ним могли впоратися гальма, але з урахуванням того, що в інциденті гальмівні вогні не горіли більшу частину часу, ця версія не витримує критики.

Часто звинувачують й інших виробників. У 2009-2011 роках Toyota довелося організувати численні відклики транспортних засобів. Хоча з’ясувалося, що дефекти підлогових килимків та педалей газу могли посилити проблему непередбачених прискорень у деяких випадках, у більшості з них йшлося про помилки водіїв, переважно літніх чи недосвідчених.

Китай є для Tesla другим за величиною ринком після США, останнім часом компанія активно стимулює попит у різний спосіб, включаючи зниження цін на електромобілі, а тому не зацікавлена ​​у будь-яких скандалах.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!