В мережі показали унікальний мінівен Запорожець, який не пішов у виробництво

На початку 1960-х років Запорізький автомобільний завод став одним з перших виробників, кому вдалося створити мінівен, що для свого часу було справжнім проривом. На той момент на підприємстві зібрали єдиний екземпляр прототипу, який міг вмістити шістьох пасажирів або 350 кг вантажу.

Модель була цікава тим, що ґрунтувалася на серійному ЗАЗ та успадкувала від нього все основні агрегати. Автівка отримала незалежну підвіску задніх коліс та барабанну гальмівну систему. У рух мінівен ЗАЗ приводив встановлений ззаду 4-циліндровий мотор з повітряним охолодженням, потужність якого складала всього 27 кінських сил.

Кузов такого автомобіля виявився повністю унікальним та зібраним з нуля. Основна особливість – орні двостулкові двері збоку. Через них в салон потрапляли пасажири. Всередині два зручних ряди сидінь, які розташовані один навпроти одного. При необхідності перевезення вантажу мінівен з легкістю перетворювався в вантажний фургон. Для цього достатньо було скласти крісла та розташувати вантаж. Крім водія, концептуальний мінівен ЗАЗ міг транспортувати ще й вантаж вагою до 350 кілограмів.

При цьому вага самого мінівена була невеликою – усього 700 кг. Максимальна швидкість становила скромні 70 км/год, витрата палива становила 7,5 літрів на 100 кілометрів шляху.

На жаль, мінівен не отримав статус серійного, але можна точно сказати, що він став би популярним у водіїв свого часу. Причина, по якій проєкт унікального Запорожця-мінівена закинули, банальна – нестача коштів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело autocentre.ua