Китайський автовиробник призупиняє випуск електромобілів

Крім NIO, мікросхем потребують багато автовиробників. Зростаючий попит на ноутбуки та гаджети не дозволяє випускати напівпровідники в такому обсязі, щоб задовольнити весь попит, і страждають в основному автокомпанії

Китайська автомобілебудівна компанія NIO змушена призупинити випуск електромобілів через брак напівпровідників. Про це виробник повідомив в пресрелізі.

Йдеться про п’ятиденну зупинку заводу JAC-NIO в китайському місті Хефей, де протягом тижня з 29 березня не будуть випускати автомобілі. Через це прогнозоване квартальне число машин, що зійшли з конвеєра впало на 1 тисячу штук – з 20,5 тисячі до 19,5 тисячі примірників.

NIO – не єдина автомобілебудівна компанія, яка страждає через брак чипів. Наприклад, Ford і General Motors через це очікують збитків в розмірі від 2 до 2,5 млрд доларів, тому що теж змушені призупиняти або знижувати темпи виробництва.

Виробники автомобілів почали бити на сполох ще в кінці минулого року. Тоді Volkswagen, Ford, Toyota, Honda, Chrysler, Nissan і інші компанії масово скорочують випуск автомобілів через брак мікросхем.

Річ у тому, що напівпровідники критично важливі для автопрому, але їх все частіше використовують в інших продуктах, наприклад, смартфонах або ноутбуках. Така ситуація виникла через те, що пандемія коронавірусу змусила заводи масово скоротити випуск автомобілів, а ось виробництво смартфонів і ноутбуків тривало і навіть росло. Виходить, що сплеск попиту на гаджети змусив автомобільні компанії – які самі не виробляють напівпровідники, а закуповують їх – масово скорочувати випуск автомобілів.

У випадку з NIO, яка проводить виключно електрокари, проблема ще більш серйозна: при виробництві електромобілів використовують в два рази більше мікросхем, ніж при випуску звичайних машин на ДВС.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело ir.nio.com