Компанія Tesla знайшла нового постачальника нікелю

Компанія буде купувати метал в Новій Каледонії.

Компанія Tesla досягла угоди з урядом Нової Каледонії та бразильською гірничодобувною компанією Vale про довготривалі закупівлі нікелю, пише Financial Times. З цього металу роблять катоди для літій-іонних акумуляторів.

Нова Каледонія формально є частиною Франції. Це острівна територія в Тихому океані на схід від Австралії. Саме там знаходяться одні з найбільших запасів нікелю.

Угода могла бути укладена і раніше, проте в грудні в країні пройшли протести з вимогою незалежності від Франції. Це викликало політичну нестабільність і відклало продаж родовища нікелю гірничодобувної компанії Vale. Тепер усі сторони змогли досягти угоди.

Раніше Ілон Маск не раз говорив про готовність укласти контракт на закупівлю великої кількості нікелю. При цьому він завжди наголошував, що для Tesla критичним є вибір того постачальника, який видобуває метал без шкоди для навколишнього середовища.

Через тимчасову нестачу нікелю Tesla та інші виробники електромобілів навіть стали переходити на літій-залізо-фосфатні акумулятори. Вони коштують дешевше, служать довше, але володіють великою питомою вагою. У підсумку в Tesla вирішили, що така альтернатива підходить для базових версій машин з найменшим запасом ходу, але для топових версій з найбільш ємними батареями необхідно використання елементів живлення з нікелевими катодами.

На початку осені минулого року Tesla вперше представила акумулятори власної розробки. Раніше вона робила батареї з елементів живлення LG і Panasonic. У нових акумуляторах моделі 4680, виробництво яких ще не стартувало, будуть саме нікелеві деталі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело ft.com

Коментарі
Завантаження...