Ілон Маск вже сумнівається, що виробництво вантажівок Tesla Semi почнеться в цьому році

Глава Tesla Ілон Маск (Elon Musk) поставив під сумнів достатність обсягу виробництва батарей і початок виробництва вантажівок в цьому році. Tesla Semi, програма з випуску електричного тягача, вже зіткнулася з кількома затримками – спочатку вихід на ринок планувалося здійснити у 2019 році.

Останнім часом здавалося, все змінилося, і вантажівки Tesla Semi виглядали вже готовими до запуску. Минулого літа Ілон Маск сказав співробітникам електронною поштою, що прийшов час запустити масове виробництво тягачів Semi. В цьому році Tesla говорила, що електромобіль надійде у виробництво ближче до кінця року і буде поставлений деяким клієнтам.

Компанія дійсно рухається до мети: нові прототипи Semi були помічені на дорогах вперше відтоді, як перші два прототипи були представлені у 2017 році. А недавно Tesla опублікувала відео випробувального заїзду вантажівки. Нарешті, минулого тижня PepsiCo, один з найбільших замовників Semi, заявив, що вони очікують постачання 15 вантажівок Tesla до кінця року.

Однак пан Маск дещо охолодив запал прихильників. На питання про те, як справи у Semi, він відповів : «Ми занадто обмежені в обсязі випуску акумуляторних осередків, але, можливо, в наступному році буде все в порядку». Коментар досить розпливчастий, щоб точно говорити про те, що Tesla взагалі не випустить в цьому році жодного серійного автомобіля Semi, але Ілон Маск явно дає зрозуміти, що розраховувати на масове виробництво не варто. До речі, в січні він вже вказував на дефіцит акумуляторів в якості причини, по якій виробництво Semi ще не почалося.

Tesla зараз виробляє тільки батареї 4680 на своєму пілотному заводі у Фремонті. Навіть попри те, що це всього лише «пілотний завод», Tesla планує збільшити його виробничу потужність до декількох гігават-годин. Цього було б достатньо, щоб зробити якусь помітну кількість тягачів, але Tesla також повинна спрямовувати частину акумуляторів для підтримки виробництва Model Y на берлінському заводі компанії, поки не зможе наростити там місцевий випуск акумуляторів 4680.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co

Коментарі
Завантаження...