Електромобілі Apple отримають китайські батареї від CATL і BYD

Чутки про наміри Apple представити електромобілі під власною маркою ходять вже дуже давно і в останні місяці вони вже перебрали пристойну кількість автовиробників в якості ймовірних партнерів. Тепер дійшла черга до виробників акумуляторів. Джерела повідомляють, що поставляти батареї для електромобілів Apple зможуть китайські компанії CATL і BYD.

Відповідну інформацію з посиланням на власні поінформовані джерела поширює Reuters. Повідомляється, що Apple знаходиться на ранньому етапі переговорів з CATL і BYD. Перша є найбільшим постачальником тягових батарей в світі, друга займає четверте місце. Очікується, що Apple претендує на отримання батарей з катодами на основі фосфату заліза, які китайськими виробниками випускаються у великих кількостях. Однією з умов співпраці є будівництво підприємства в США, що китайські виробники робити не поспішають через напруженості у відносинах між двома країнами.

CATL вже постачає китайське підприємство Tesla своїми акумуляторами на базі фосфату заліза, їх ставлять на більш доступні електромобілі з відносно невеликим запасом ходу. Низька щільність зберігання енергії є одним з недоліків акумуляторів даного типу, але вони менше схильні до спалаху, мають більший ресурс і банально дешевші. Ще одним недоліком можна вважати зниження ємності при негативних температурах – при стоянці на морозі електромобіль може розгубити до третини запасу ходу, нехай і при подальшому прогріванні частина заряду відновиться.

Цілком природно, що ніхто з представників трьох компаній чутки про співпрацю коментувати не став, але акції CATL на біржі в Шанхаї зросли в ціні на 0,5% після попереднього падіння, а цінні папери BYD виявилися дорожчими на 5,4% в Гонконзі і на 6,5% в Шанхаї.

Чутки приписують Apple намір представити перший електромобіль в 2024 році. В сфері технологій створення акумуляторів у компанії теж є свої напрацювання, але поки складно судити, чи буде вона готова ділитися ними з китайськими підрядниками. Теоретично, «посередником» міг би виступити контрактний виробник Foxconn, який і має величезний досвід взаємодії з Apple, і демонструє амбіції на ринку електромобілів. CATL має намір побудувати ще одне підприємство з виробництва тягових акумуляторів в безпосередній близькості від фабрики Tesla в Шанхаї.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com