Брила льоду впала на авто: чи можна домогтися компенсації в Україні?

У зв’язку з різким потеплінням в Україні посилилася небезпека обвалу брил льоду та бурульок з дахів будівель, які нерідко падають прямо на припарковані біля будинків автівки та перехожих. Так, у столиці в лікарні щодня привозять травмованих, яким впав на голови людей обледенілий сніг.

Як зазначають в ТСН, деяких постраждалих госпіталізують у важкому стані. Дістається від льоду, що падає з дахів, й машинам, після чого водії починають паркуватися якомога далі від будинків, але іноді бурульки “знаходять” машини й там.

За словами завідувача відділення політравми київської лікарні №17, до них щодня надходять пацієнти з переломами ребер, кінцівок, черепно-мозковими травмами. Так, 58-річна киянка зараз готується до операції на хребті, бо на жінку днями з покрівлі впав сніг. Вчора у центрі Києва величезна снігова брила придавила чоловіка. Киянин втратив свідомість та перший час навіть не подавав ознак життя. Напередодні “швидка” забрала жінку, якій снігова брила з даху впала прямо на голову.

Також сильно страждають автомобілісти. За словами однієї сімейної пари зі столиці, вони приїхали на роботу та вийшли з авто, вже через кілька хвилин бриля розбила лобове скло та пом’яла дах з капотом. Вони запевняють, що вранці ніяких натяків на лід на балконі будівлі не бачили, але перестрахувалися та машину спеціально поставили в 4 метрах від будинку, але бурульки впали на їх легковик й там.

За словами представників МВС, за подібні інциденти повинні відповідати компанії, що обслуговують будинок. Потерпілим потрібно звертатися до балансоутримувачів будинку, з якого впала бурулька або брила.

Адвокати кажуть, що винні часто ті, кому громадяни платять гроші за утримання будинків й прибудинкових територій. Відзначається, що головне в таких питаннях, це зафіксувати все на фото або відео та знайти очевидців, які потім зможуть прийти в суд та підтвердити свідчення позивача. Юристи кажуть, що шанси на позитивний результат справи є. Якщо докази будуть зібрані, то судді встануть на бік постраждалих, і кошти за зіпсоване майно, нерви та здоров’я, все ж відшкодують.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело TSN

Коментарі
Завантаження...