Фахівці назвали 6 причин, через які найчастіше ламаються навіть найнадійніші мотори
Автомобілісти зі стажем напевно стикалися з ситуацією, коли навіть надійний мотор раптом несподівано втрачає тягу, починає працювати з перебоями або зовсім відмовляється заводитися. Діагностика ставить невтішний діагноз – двигун потребує капітального ремонту. Фахівець порталу ampercar.com пояснив, чому навіть перевірені часом мотори нерідко виявляються на межі серйозної поломки.
Найчастіше причиною раннього зношування силового агрегату стають зовсім не конструктивні недоробки, а людський фактор – недбалість господаря авто або помилки співробітників сервісу.
Перше, що потрібно пам’ятати: перегрів – найсерйозніша небезпека для двигуна. Коли двигун працює при занадто високій температурі, поршні починають розширюватися сильніше за норму. Мінімальні зазори між поршнями та циліндрами зникають, через що метал починає тертися об метал, залишаючи задири на стінках циліндрів. На ранніх стадіях ці пошкодження можуть не впливати на роботу мотора. Але варто, наприклад, вирушити в подорож пересіченою місцевістю або здійснити тривалий заїзд з повним навантаженням – прихований дефект обов’язково дасть про себе знати повною мірою. Нехтування діагностикою у такому разі може загрожувати як значними витратами на ремонт, так і повною заміною ДВЗ.
Ще один із прихованих ворогів мотора – це паливо сумнівного походження. Низьке октанове число бензину провокує явище детонації, при якому паливоповітряна суміш згоряє нерівномірно, що призводить до перегріву компонентів двигуна.
Неякісна моторна олива або її невчасна заміна діють повільно, але неминуче призводить до поломок. Однією з перших жертв стає клапанний механізм. Якщо ви чуєте стукіт клапанів, це тривожний сигнал: проблема може критися у зносі гідрокомпенсаторів або навіть у поломці клапанних пружин. Ці несправності часто спричинені відкладеннями, що утворюються через оливу, яка не відповідає специфікаціям двигуна.
Однією з найсерйозніших поломок є клин двигуна. Це відбувається, коли підшипники колінчастого валу залишаються без належного змащування, і металеві поверхні валу починають стикатися з вкладишем підшипника. В результаті вкладиш зміщується та блокує роботу валу. Причин може бути кілька, але вони пов’язані з порушенням нормальної роботи мастильної системи. Наприклад, це може бути несправність масляного насоса, який не здатний забезпечити рівномірну подачу оливи.
Але і це ще не все: засмічення масляного фільтра – ще одна небезпека, яка призводить до того, що перепускний клапан просто не справляється із завданням, не забезпечуючи належного потоку масла. Крім того, заклинювання ДВЗ може відбутися банально через несвоєчасну заміну мастила.