YouTube видалив відео з тестуванням автопілота Tesla на дітях

Соціальна мережа видалила відео тестування “автопілота” Tesla Full Self-Driving (FSD) – користувач намагався перевірити, наскільки готові електромобілі автоматично зупинятися перед “справжніми”, живими дітьми, що стоять на дорозі або переходять її.

На відео Does Tesla Full-Self Driving Beta really run over kids? (Чи може бета Full-Self Driving справді переїхати дітей?) власник Tesla та інвестор компанії Тад Пак (Tad Park) тестував функцію на власному потомстві. На відео він змушував Tesla Model 3 рухатися у напрямку одного з дітей, що стоїть на дорозі, ще один експеримент передбачав автоматизований рух дорогою, коли друга дитина Пака перетинала її. На щастя, обидва рази транспортний засіб зупинявся до наїзду на дітей.

Як підкреслюється на сторінці підтримки, YouTube дотримується певних правил проти контенту, «що ставить під загрозу емоційний та фізичний добробут неповнолітніх», включаючи всілякі небезпечні трюки, челенджі та пранки. Як заявили в YouTube, відео порушувало політику сервісу, оскільки той забороняє демонстрацію участі неповнолітніх у небезпечних діях, а також контенту, який заохочує їх до таких дій.

«Я тестував функції FSD раніше, і я довірив би їм життя своїх дітей. Тому я дуже впевнений, що система розпізнає моїх дітей, а також я контролюю управління, тому можу загальмувати у будь-який час», – повідомляв Пак на видаленому відео. В одному з інтерв’ю він повідомив, що в ході експериментів машина їхала не швидше за 12 км/год.

Після публікації відео користувалося на YouTube величезною популярністю (за наявними даними, воно все ще є в Twitter). Ідея протестувати FSD з реальними живими дітьми з’явилася після своєрідної антирекламної кампанії, опублікованої на тому ж відеохостингу — у роликах демонструвалися наїзди Tesla на дитячі манекени. Пізніше один із інвесторів Тесла Омар Казі (Omar Qazi) натякнув на створення відео з реальними дітьми для спростування представлених раніше результатів.

У відповідь на публікацію таких жорстоких перевірок американський регулятор NHTSA випустив попередження, що застерігає проти використання дітей для тестування технологій автоматизованого водіння.

Вже неодноразово наголошувалося, що програмне забезпечення FSD не робить електромобілі повністю автономними. Софт доступний для Tesla за $12 тис. одноразово (незабаром $15 тис.) або $199 щомісяця, і поки що доступний лише досвідченим водіям.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело theverge.com