Яка вартість підзарядки електрокара в Україні: Nissan проти Tesla

З самого початку появи перших електромобілів в Україні, суспільство розділилося на два табори – перші кажуть, що електричні авто вигідніше машин з ДВЗ, а другі – говорять про те, що економічність “електричок” є досить спірним питанням.

Так, власники електромобілів кажуть про те, що електроенергія коштує копійки й заправляти такі авто набагато вигідніше, ніж машини з двигуном внутрішнього згоряння.

Нагадаємо, що на цей момент в Україні найпопулярнішими електромобілями є Nissan Leaf, Tesla Model S та Chevrolet Bolt. Підрахуймо, скільки коштує підзарядити електрокар?

Щоб об’єктивно відповісти на це питання, візьмемо два найпопулярніших електрокарів в Україні й на їх прикладі порахуємо, скільки обійдеться підзарядка – Tesla Models S та Nissan Leaf.

Тариф на електроенергію в Україні становить 1,68 грн за кВт-год. Для коректного розрахунку треба врахувати, що при підзарядці втрачається близько 30% енергії.

Візьмемо спочатку Tesla Model S з акумулятором 75 кВт-год. Повністю заряджені батареї здатні забезпечити пробіг близько 500 кілометрів шляху. Від домашньої розетки електрокар заряджається приблизно 25 годин. При цьому підзарядка обійдеться близько в 164 гривні. На сто кілометрів електромобіль споживає приблизно 6,5 кВт-год або ж 14,2 гривні.

Nissan Leaf з батареєю 24 кВт-год здатен проїхати близько 200 кілометрів без підзарядки. Зарядка від домашньої розетки триває в цього електрокара близько 8 годин. Повна зарядка авто обійдеться у 52,4 гривні. При цьому витрата на сто кілометрів шляху складає 10,5 кВт-год год або ж 17,64 гривні.

Якщо взяти самі економні малолітражки, які споживають близько 3-4 літрів палива на сто кілометрів шляху, то витрата в еквіваленті складе близько 87-116 грн (за умови, що вартість 95 бензину 29 гривень за літр).
Візьмемо автомобіль

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело auto.bigmir

Коментарі
Завантаження...