Як слухали вінілові платівки в автомобілі

Технології, які ми втратили: згадуємо, як в машині можна було слухати грамплатівки

Зараз це здається неймовірним, але шістдесят з гаком років тому в автомобілі можна було слухати не тільки радіо, але і грамплатівки!

У далекому 1956 році американська компанія Chrysler вперше в світі встановила в автомобіль програвач вінілових платівок – пристрій під назвою Highway Hi-Fi. Поява в автомобілі цього девайса стало без перебільшення справжньою подією в індустрії. За розробку програвача і випуск платівок відповідала американська компанія CBS. Спеціально для Highway Hi-Fi був придуманий особливий формат вінілових платівок.

Оберталися вони повільніше «домашніх» – зі швидкістю 16⅔ обороту в хвилину. На таку пластинку можна було записати до 90 хвилин музики – удвічі більше, ніж на звичайну. 12-дюймові платівки з 33⅓ оборотами в хвилину були занадто громіздкими для автомобіля, а 45 оборотів в хвилину здавалося інженерам занадто мало для тривалих поїздок. Крім того, 7-дюймові платівки для Highway Hi-Fi були важче «домашніх» і важили 135 грамів проти 70.

Доріжки для запису в них були розташовані набагато щільніше, ніж на звичайних вінілових платівках. Highway Hi-Fi відтворював музику через штатні динаміки радіоприймача і використовував його ж підсилювач. Корпус програвача встановлювався в районі центральної консолі: в ньому був захований механізм обертання, звукознімач, сапфірова голка і навіть відсік для зберігання шести пластинок.

На жаль, асортимент музики на автомобільних платівках був дуже невеликий, програвач не можна було переставити в інший автомобіль в разі продажу, а на нерівностях голка починала зіскакувати і її доводилося постійно поправляти, щоб продовжувати слухати музику. Як результат, вже в 1959 році Highway Hi-Fi перестали встановлювати в автомобілі і слухати в дорозі вінілові пластинки з тих пір неможливо.

А ось як це було:

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!