Влада Сан-Франциско: Tesla вводить водіїв в оману назвою свого автопілота

Наближення термінів переходу бета-версії програмного забезпечення FSD компанії Tesla в стадію широкого тестування викликало заклопотаність регуляторів США відразу на декількох рівнях. Національна рада з безпеки на транспорті (NTSB) вже визнала позначення «Full Self-Driving» (повністю автономне водіння) некоректним, і тепер це занепокоєння поділяє і влада Сан-Франциско.

Як зазначає Reuters, міський транспортний комітет округу Сан-Франциско (SFCTA) закликав називати розроблену Tesla систему «програмою просунутої допомоги водієві», але ніяк не автономною системою керування транспортним засобом. На думку представників відомства, раз від водія вимагається здійснювати постійний контроль за системою Tesla FSD, то і називатися повністю автономною вона не має права, оскільки це вводить споживачів в оману щодо її функціональних можливостей. Федеральні відомства, відповідальні за дорожню безпеку, повинні взяти питання під свій контроль для захисту споживачів, як вважає влада Сан-Франциско.

Департамент моторних транспортних засобів (DMV), наприклад, вже заявив, що згідно з чинними нормативними актами штату Каліфорнія, функція FSD не перетворює автомобіль в автоматично керований транспортний засіб, якщо спиратися на надану Tesla інформацію. Ілон Маск (Elon Musk), який очолює компанію, не раз підкреслював, що використання функції FSD не рятує водія від необхідності постійно стежити за дорогою і тримати руки на кермі. Допуск до розширеного бета-тестування нової версії керуючого ПЗ компанія збирається здійснювати на підставі даних про поведінку водія за попередні сім днів, а відчайдухи позбуваються такого права в разі виявлення зловживань.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com

Коментарі
Завантаження...