Відсьогодні у Польщі заборонили в’їзд російських автомобілів на територію країни

З 17 вересня автомобілі, зареєстровані в Росії, не зможуть в’їжджати до Європейського Союзу. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський.

Він підкреслив, що не має значення, хто перебуватиме за кермом. Міністр констатував, що заборона на в’їзд означає заборону на в’їзд. Тож, жодне авто на російських номерах не зможе заїхати на територію ЄС.

“Після публікації 8 вересня 2023 року директив Європейської комісії щодо заборони в’їзду до Європейського Союзу автомобілів, зареєстрованих у Росії, я хотів би повідомити, що ця заборона на польському кордоні буде застосовуватися від завтрашнього дня (17 вересня). Вона набуває чинності сьогодні опівночі”, – заявив міністр внутрішніх справ і адміністрації Маріуш Камінський.

За його словами, російські вантажівки вже підпадали під цю заборону. Він підкреслив, що “жоден російський автомобіль не в’їде до Польщі”.

“Пані та панове, це стосується всіх автомобілів, як тих, що використовуються в комерційних цілях, так і приватних – незалежно від того, чи керує автомобілем або володіє ним громадянин Росії, чи громадянин іншої країни”, – підкреслив Камінський.

Він додав, що це ще один елемент санкцій, введених проти Росії та її громадян після жорстокої війни в Україні, оскільки Росія зараз є загрозою міжнародній безпеці.

Крім того, з 17 вересня 2023 року заборонено купувати, імпортувати або передавати до Європейського Союзу, прямо чи опосередковано, автомобілі та інші моторні транспортні засоби, призначені в основному для перевезення 10 осіб, включаючи легкові автомобілі (з кузовом типу “універсал”) та гоночні автомобілі, якщо вони походять з Росії або експортуються з Росії. Про походження автомобіля з Росії свідчить факт його реєстрації в цій країні.

Зазначена заборона випливає з Регламенту Ради (ЄС) № 833/2014 від 31 липня 2014 року щодо обмежувальних заходів у зв’язку з дестабілізаційними діями Росії в Україні (OJ L 229 від 31.7.2014 зі змінами).

Транспортні засоби, зареєстровані в Росії з російськими номерами, які з’являться на польських прикордонних переходах, починаючи з неділі, будуть розвернуті назад до країни, з якої вони прибули, незалежно від того, чи це буде Росія, чи інша країна. Такі дії будуть здійснюватися, навіть якщо водій автомобіля не є громадянином Росії.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!