Від конкурентів до партнерів: BYD працюватиме на Tesla

BYD почне постачання акумуляторних батарей для нового заводу Tesla у Китаї

Tesla та BYD, відомі своїм суперництвом на ринку електромобілів, зміцнюють своє партнерство. На додаток до співпраці з постачання батарей Blade для Tesla Model Y, Tesla вибрала BYD для постачання осередків батарей на свою нову мегафабрику в Шанхаї.

Нова мегафабрика, яка розпочне роботу у 2025 році, вироблятиме батареї та системи зберігання енергії. Основна продукція заводу – Megapack, великі батареї для офісів, фабрик та стабілізації електричних мереж. BYD через свою фірму FinDreams забезпечить більш ніж 20% замовлень на ці батареї, поставляючи до 8 ГВт-год на рік.

Системи Megapack, що приносять Tesla 80% доходів від бізнесу зберігання енергії, можуть зберігати більше 3 МВт-год енергії, що достатньо для живлення 3600 будинків протягом години. У рік планується виробляти до 10 000 одиниць Megapack на новому заводі, аналогічно до виробництва на існуючому мегазаводі в Латропі, Каліфорнія.

CATL та FinDreams залишаються найбільшими виробниками батарей у світі з частками понад 35% та 13% відповідно. У 2023 році продажі FinDreams зросли на 136%, досягнувши 28,4 ГВт-год.

Партнерство з Tesla стане важливим кроком для обох гігантів у розвитку систем зберігання енергії та зміцненні позицій на глобальному ринку.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co