За дуже рідкісний американський суперкар Vector W8 на аукціоні дають 450 тис. доларів

На онлайн-аукціоні Bring a Trailer йдуть торги за суперкар Vector W8, випущений у США 1990 року. Компанія Vector зібрала всього 17 екземплярів моделі, при цьому на продаж виставлений перший з них — шасі з номером 001. Незважаючи на те, що купе продається не зовсім в оригінальному стані, за автомобіль уже пропонують 450 тисяч доларів, до того ж до кінця торгів ще пару днів.

Vector W8 став серійною версією концептуального суперкара W2, розробленого ще в 1976 році. Дизайн суперкара виконаний в характерному для цілого ряду європейських моделей клиноподібному стилі, а W8 виготовляли головним чином з алюмінію і композитних матеріалів.

Vector W8 оснащували шестилітровим наддувним двигуном, розробленим із застосуванням гоночних технологій. Номінальна його віддача становила 625 к.с. і 880 Нм, але, за деякими даними, підвищуючи тиск наддуву, потужність двигуна можна було підвищити майже вдвічі – до 1200 к.с. Паспортний час прискорення до 60 миль на годину (96 км/год) становив 3,9 секунд при максимальній швидкості 390 км/год.

Екземпляр, виставлений на продаж, спочатку належав члену королівської родини Саудівської Аравії та демонструвався на Нью-Йоркському автосалоні 1990 року, маючи вже власника. Королівську колекцію суперкар залишив у 1999 році і відтоді належав лише одній людині. Пробіг Vector W8 не уточнюється, оскільки одометр та цифрова панель приладів пошкоджені, але до автомобіля додаються відповідні запчастини. Крім того, суперкар встановлений на неоригінальні 17-дюймові колеса, які своїм дизайном повторюють штатні диски на 16 дюймів.

У квітні на тому ж аукціоні виставляли на продаж ще одну модель фірми Vector, створену декількома роками пізніше — M12, яка базується на платформі Lamborghini Diablo і оснащена аналогічним двигуном. Автомобіль брав участь у зйомках однієї з передач Top Gear із Джеремі Кларксоном, і, можливо, через це за нього заплатили в результаті 295 тисяч доларів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!