Вбудовану в кузов батарею Tesla можна замінити, але доведеться розібрати половину електромобіля

Один з найбільш популярних електромобілів марки Tesla, седан Model 3 містить від трьох до чотирьох з лишком тисяч циліндричних акумуляторних осередків типу 2170, і заміна навіть кількох штук із супутньою діагностикою є довгим і дорогим заходом. Однак, після переходу на інтегровану в силову структуру кузова батарею ситуація посилюється тим, що для її заміни треба розібрати половину машини.

Подібними одкровеннями ділиться ресурс Electrek з посиланням на доступні працівникам фірмових сервісів керівництва з ремонту електромобілів Model Y нового зразка. Нагадаємо, що паралельно з переходом на використання акумуляторних осередків типорозміру 4680 компанія розраховує впровадити тягову батарею, інтегровану в силовий каркас нижньої частини кузова. Можливо, з погляду експлуатаційних якостей такий варіант компоновки і вигідніший, але при ремонті батареї тільки для її зняття доведеться зробити не менше 143 послідовних маніпуляцій. Повернення батареї на місце вимагатиме ще 171 маніпуляцію, і в процесі ремонту майже вся нижня частина кузова буде відокремлена від решти разом з передніми сидіннями.

Можливо, це ускладнить ремонт тягової батареї та підвищить його вартість, але з погляду виробництва нового електромобіля дозволить досягти економії маси до 10% та збільшити запас ходу на 14%. У цьому кількість необхідних деталей скоротиться на 370 штук. Кросовери Model Y з новою структурою кузова будуть випускатися на підприємствах Tesla, що недавно відкрилися, в Техасі і Берліні, але німецький майданчик тимчасово використовуватиме елементи типорозміру 2170, перш ніж перейти на осередки 4680.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co