В США дозволили використовувати для доставки безпілотні авто

Роботизовані кур’єри будуть доставляти їжу, використовуючи дороги загального користування без водія в салоні.

Розробка безпілотних автомобілів і роботів-кур’єрів ведеться вже багато років, але саме в період пандемії питання постало особливо гостро — піддавати своє здоров’я небезпеці не хочуть ні клієнти, ні люди-кур’єри або водії. Саме з цієї причини великі компанії по всьому світу намагаються випускати свої безпілотні автомобілі, які можуть доставляти замовлення з магазинів, харчі або замінювати водія таксі. Але, на жаль, більшість подібних релізів виглядає дуже сиро і недієздатно, скоріше як альфа-тест технології. Інша справа — автомобіль Nuro R2, який не тільки вміє доставляти їжу, але і першим в США отримав дозвіл займатися цим на комерційній основі.

Важливо відзначити, що до отримання дозволу на використання безпілотних автомобілів-доставщиків компанія Nuro йшла цілих чотири роки. Після створення свого авто співробітникам компанії довелося пройти численні тести, щоб Nuro R2 дозволили їздити по дорогах загального користування, а в жовтні поточного року влада США дали добро на використання транспорту без нагляду з боку людини, тобто без водія в салоні. Тепер новинку дозволено використовувати як кур’єра на комерційній основі — користувачі можуть замовляти продукти харчування з супермаркетів, а потім оплачувати покупку картою по прибуттю робота за вказаною адресою. Все це, крім завантаження самих продуктів в відсіки безпілотника, відбувається в онлайн-режимі.

Правда, поки що доставляти їжу та інші товари безпілотники будуть тільки в Каліфорнії, та й то лише в двох округах — Сан-Матео і Санта-Клара. Ймовірно, після тривалого тестування, виявлення і виправлення нових проблем, компанія розширюватиме географію свого сервісу. Запуск же перших доставщиків на колесах запланований на 2021 рік, але поки що інформації про вартість такого виду доставляння не повідомляється.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело medium.com