В мережі показали перший український електромобіль 1935 року

В Україні електромобілі вже будувалися 88 років тому. Це вдалося встановити експертам Історичного автоклубу. Перший український електромобіль був передньопривідним і обладнаний двома моторами. У процесі його створення були використані такі інноваційні рішення, як алюмінієвий кузов та пневмопідвіска.

За даними автоісториків, в середині 30-х років в Києві група працівників автовідділу Головдортрансу УРСР (попередника “Укравтодору”) під керівництвом О. Таубіна займалася розробкою легкових електрокарів. У квітні 1935 року був створений прототип автомобіля.

На свій час український електромобіль був досить прогресивним. Його кузов і трубчаста рама були виконані з авіаційного алюмінію. Крім того, електрокар був передньопривідним і обладнаний незалежною пневматичною підвіскою всіх коліс.

Електромобіль Таубіна був розрахований на 3-4 людини. Попереду були встановлені два мотори потужністю по 3 кВт (4 к.с.) — по одному на кожне колесо. Відповідно, сумарна віддача силової установки становила 8 к.с. Для живлення використовувалось сім кислотних акумуляторів ємністю 112 А·год.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Автоцентр