В липні в Естонії почнуть курсувати безпілотні мікроавтобуси на водні

Вартість поїздки на новому транспортному засобі поки що ніхто не повідомляє, але, ймовірно, це буде недорого.

Стартап Auve Tech, який розробляє безпілотні транспортні засоби, сьогодні, 17 червня, офіційно повідомив про те, що вже з 5 липня в Естонії в місті Тартан будуть запущені фірмові безпілотні мікроавтобуси-шатли, які будуть їздити на водневому паливі по дорогах загального користування. Більш того, видання ERR з посиланням на свої джерела в Тартуському університеті, який допомагав при розробці нового шаттла, повідомляє, що це перший в світі безпілотний транспортний засіб, який працює на водневому паливі.

Розробники проєкту повідомили, що в мікроавтобусі дійсно не буде оператора-людини – замість цього пристрій буде працювати на автоматиці, але, природно, буде і віддалене управління на випадок непередбачених ситуацій. При цьому за рахунок виключення оператора вдалося в досить компактному салоні розмістити відразу шість пасажирів, яких будуть перевозити на невеликі відстані. Самі автори безпілотника називають новинку транспортом останнього кілометра – шаттл буде відвозити людей до будинку або доставляти до транспортних вузлів, призначених для більш тривалих поїздок. Наприклад, до ЗД-вокзалів або аеропортів.

Також в публікації видання ERR є коментар Йоханнеса Моссова, генерального директора Auve Tech, про те, що даний транспорт є неймовірно важливим для екології країни – набагато ефективніше використовувати дані шаттли на водні замість особистого автомобіля на бензині. Втім, попри очевидну екологічність водню, Йоханнес нічого не сказав про безпеку даного виду палива, адже водень насправді є легкозаймистою речовиною без запаху і кольору. Крім того, поки що немає достовірної інформації про те, на яких умовах люди зможуть користуватися такими ось безпілотниками.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело err.ee

Коментарі
Завантаження...