У США з’явиться перша дорога з бездротовою зарядкою для електромобілів

Скарбничку незвичайних світових транспортних рішень незабаром поповнить американський проЄкт. Наступного року в Детройті введуть в експлуатацію дорогу, яка забезпечує бездротову зарядку електромобілів. У перспективі система може виявитися корисною для виділених смуг для автобусів або для ділянок, на яких часто виникають пробки та машинам доводиться довго стояти.

За реалізацію проЄкту відповідає ізраїльська компанія Electreon, яка планує закінчити будівництво вже 2023 року. Тестова дорога буде довжиною лише в одну милю (близько 1,6 км). Відомо, що під дорогою будуть розташовані індукційні зарядні котушки, підключені до електромережі. Для отримання електромобілям знадобиться спеціальний ресивер — за аналогією зі смартфонами. Система не працює без активного приймаючого пристрою в межах досяжності і буде безпечною для оточуючих. Вона отримає модульну конструкцію і якщо дорога буде пошкоджена, робота не припиниться — кожна котушка підключена до електромережі паралельно.

Скільки енергії отримає електромобіль, залежатиме від конструкції самої машини та того, наскільки швидко вона рухається. Звичайно, дорога не зможе повністю зарядити батарею, особливо на такій короткій дистанції, але здатна забезпечити трохи енергії, достатньої для того, щоб дістатися найближчої зарядної станції.

За даними представника Electreon, оптимальним буде розміщення зарядних котушок під виділеними для громадського транспорту смугами, оскільки транспорт пересувається тут передбачувано та регулярно. Крім того, система може принести користь у місцях з частими пробками – можна зарядити акумулятор, стоячи у дорожньому заторі. При цьому зарядка не буде безкоштовною – користувач отримає рахунок для оплати.

Щось подібне вже запроваджується в інших сферах. Наприклад, система Logitech Powerplay передбачає використання спеціального килимка для заряджання бездротової миші безпосередньо в процесі роботи.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело techspot.com