У МВС нагадали про заміну посвідчення водія в Україні: які документи потрібні

Міністерство внутрішніх справ України попередило водіїв країни про необхідність заміни певних типів водійських посвідчень на нові. Про це пише Автосота.

Головний сервісний центр МВС повідомив, що перше водійське посвідчення, яке дійсне протягом двох років, необхідно обміняти після закінчення терміну його дії, на наступний день після закінчення дворічного періоду.

У разі введення воєнного стану водії, які бажають замінити посвідчення, повинні надати паспорт громадянина, податковий код (ІПН) та старе посвідчення водія, термін дії якого закінчився.

Якщо за час дії тимчасового посвідчення водій не мав більше двох штрафів, повторно подавати документи не потрібно, і нове посвідчення буде видано без проблем. Процес отримання нового посвідчення також більше не потребує медичної довідки встановленого зразка, зважаючи на те, що в країні діє воєнний стан.

Якщо водій не встиг обміняти своє тимчасове посвідчення на нове, він може продовжувати користуватися ним до скасування воєнного стану, а посвідчення, термін дії якого закінчився, залишатиметься дійсним в межах України.

Дотепер для обміну чи отримання посвідчення нового зразка потрібно було надати медичну відповідної форми. Проте згаданою постановою КМУ скасовано на період воєнного стану подання до сервісного центру МВС такої медичної довідки.

Які документи потрібно подати для обміну

Для обміну чи отримання нового посвідчення водій повинен особисто подати до сервісного центру МВС наступні документи:

  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
  • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
  • документи, що підтверджують зміну персональних даних особи (у разі потреби);
  • «старе» посвідчення водія (за наявності);
  • довідку з поліції (у разі викрадення посвідчення);
  • квитанцію про оплату адміністративної послуги.

Які посвідчення водія використовуються на території України

На даний час в Україні можна використовувати такі типи посвідчень водія: радянського взірця (до 1993 року), «ламіноване» (1993-2011 років), пластик (після 29.03.2011), оновлений пластик (після 01.04.2021).

Будь-яке з цих посвідчень водія є дійсним на території України та надає право керувати транспортними засобами відповідної категорії. Обов’язку для водія обміняти будь-яке із вказаних посвідчення водія на нове закон не передбачає. Обмін здійснюється за бажанням водія. Нове посвідчення видається одразу при відвідуванні сервісного центру МВС.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!