У Львові розширили мережу швидкісних електричних заправок

У Львові розширили мережу заправок для електромобілів. Нові електрозаправні станції з’явилися біля найбільших ТРЦ. Станції запроектовано так, щоби до них зручно та швидко дістатись з будь-якого куточка Львова. Коли електрокар заряджається, можна відвідати торгівельний заклад, займатися шопінгом або перекусити.

Збудували мережу станцій за 8 місяців. Розташовані нові швидкісні електрозаправки на відкритому паркінгу біля ТРК «Victoria Gardens» (м. Львів, вул. Кульпарківська, 226-А), у підземному паркінгу ТРК «King Cross Leopolis» (Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Сокільники, вул. Стрийська, 30), на відкритому паркінгу біля супермаркету АРСЕН (м. Львів, пр-т Червоної Калини, 60) і у підземному паркінгу СТРЦ «Spartak» (м. Львів, вул. Гетьмана Мазепи, 1б).

Нові зарядки працюють за принципом DC charging (зарядка з постійним струмом). Це найшвидший спосіб заряджання електрокара. Потужність зарядних пристроїв сягає 120 кВт. На відміну від АC charging (зарядка змінним струмом), цей спосіб (DC) обходить вбудований в електромобіль перетворювач змінного струму в постійний (інвертор), заряджаючи батарею електромобіля напряму, що і дозволяє досягти великої потужності та швидкості електрозарядки.

Таким чином, якщо стандартний час зарядки автомобіля Тesla MODEL X (з потужністю батареї 100 кВт), становить близько 5 годин, то з допомогою нових електрозаправках час зменшується до 15-45 хвилин. Отже, у режимі міського трафіку, водію достатньо заряджати такий електрокар раз на тиждень.

Нові електрозарядні станції обладнані програмним забезпеченням, яке дозволяє з допомогою смартфону обрати найближчу локацію, зарезервувати час заправки, оплатити послугу з телефону, а також спостерігати за зарядкою у режимі онлайн.

«Ми робимо те, що не робить ніхто інший – даємо можливість власникам електромобілів зарезервувати час зарядки заздалегідь і гарантуємо на 100 відсотків, що клієнт жодної хвилини не чекатиме у черзі. Основна функція нашого програмного забезпечення – максимально спростити процес зарядки автомобіля для кінцевого користувача», – каже Назар Шимоне-Давида, засновник мережі зарядок та співзасновник Tesla Club Ukraine.

Щоби скористатися можливостями зарядних станцій, потрібно завантажити програму у смартфон та зареєструватись. Потім поповнити особовий рахунок, обрати потрібну локацію і скористатись послугою «зарезервувати». Додаток самостійно спише необхідну суму коштів з особового рахунку клієнта після завершення сесії зарядки у розмірі фактично спожитих електромобілем кіловат.

У нових заправних комплексах використовують сертифіковане обладнання провідних європейських виробників-лідерів у сфері швидкісних зарядних станцій, які пристосовані до українського ринку і характеризуються високим ступенем безпеки для водіїв та батарей електромобіля.

Окрім того, усі електрозарядні станції обладнані системою відеонагляду та аудіофонами для прямого зв’язку з сервісною службою. Тож якщо виникають запитання – можна оперативно отримати консультацію чи допомогу оператора станції.

Завдяки новій мережі, Львів став першим місто в Україні за інфраструктурою швидкісних електрозарядних станцій. А це один з факторів, який сприяє стрімкому розвитку ринку електрокарів. Засновники мереж переконані: у найближчі роки варто очікувати зростання кількості електрокарів як у світі, так і в Україні.

«Ринок електрокарів щороку зростає орієнтовно на 30 відсотків. 2021 може стати переломним роком для електромобілістів, адже на ринку з’явиться велика кількість нових пропозицій. Вибір стане значно ширшим та доступнішим. Ми спостерігаємо не просто збільшення ринку електромобілів – йде поступовий перехід на електромобілі», – каже Назар Шимоне-Давида.

Найбільший ріст ринку електромобілів у компанії прогнозують на 2024 рік. Тоді вартість електрокарів має зрівнятись з вартістю автомобілів із двигунами внутрішнього згорання. Цьому сприятиме політика європейських країн – стимулювання купівлі саме гібридних авто чи електрокарів, які зроблять великі міста екологічно чистішими.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!