У Києві з’явиться 20 нових електробусів

У столиці України цього року повинні з’явитися два десятки нових автобусів з електродвигунами. Як зазначають в Київській Міській Державній Адміністрації, постійна комісія Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами підтримала ініціативу, яка передбачає згоду на реалізацію проєкту цільових екологічних інвестицій на покупку електробусів.

Столична влада має намір здійснити закупівлю електричних автобусів за Кіотським протоколом. Гроші були надані Україні від продажу частин встановленої норми викидів парникових газів. Нагадаємо, що країни мають право продавати Кіотські квоти, які надають можливість робити викиди парникових газів в атмосферу. На цей раз Україна продала свої квоти Іспанії.

В Київраді говорять, що гроші Іспанії надані за Кіотські квоти вже більш як три роки перебувають на рахунку Мінекології. Йдеться про суму 24 млн євро, яку планують витратити на покупку автобусів з електричними двигунами. Зазначається, що крім столиці на ці кошти для покупки електротранспорту претендують Запоріжжя та Вінниця.

Вже відомо, що столиця може отримати 22% від загальної суми “кіотських” грошей. У планах покупка 20 одиниць екологічно чистого транспорту з електродвигунами, який частково замінить застарілі автобуси з дизельними двигунами та зменшить обсяги викидів шкідливих речовин у повітря.

Наразі розробкою конкретних маршрутів нових електробусів займеться Департамент транспорту Київської міської держадміністрації.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело kievvlast.com.ua