У Каліфорнії заборонили Tesla називати свій автопілот Full Self Driving – це вводить людей в оману

Американський штат Каліфорнія заборонив виробнику електромобілів Tesla називати свою систему допомоги водія як Full Self Driving або скорочено FSD (англ. – повністю самостійне водіння) – на думку законодавців, таке найменування може навести “розумну людину” на думку, що функція робить автомобіль повністю самоврядним. Норма набирає чинності у 2023 році.

Tesla, як і раніше, попереджає своїх клієнтів, що FSD не доповнює машини функціями автопілота, але зберігає за платформою колишню назву та стягує за неї додаткову плату в розмірі $15 000 одночасно або $199 на місяць. Згідно з новим законом, автодилерам та автовиробникам забороняється всупереч реальності «називати або продавати» автомобілі як самокерованими, якщо вони обладнані лише частковими функціями автопілота та вимагають присутності людини за кермом.

Глава компанії Ілон Маск (Elon Musk) неодноразово обіцяв, що машини Tesla отримають повноцінний автопілот у найближчі роки, але також неодноразово ці терміни зрушувалися на пізніші. У розділі підтримки на сайті автовиробника вказується, що Autopilot і FSD не позбавляють водія необхідності контролювати машину. На жаль, це не завжди допомагає, і власники Tesla продовжують потрапляти в аварії, звинувачуючи системи допомоги водію у недостатній ефективності — розслідування ініціював навіть Мін’юст США, не виключаючи кримінальних справ.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело pcmag.com