Toyota вирішила виділити в окремий бренд свій найкращий позашляховик

На цей момент Toyota Land Cruiser перейшов у шосте покоління, представлене у 2023 році з двигунами внутрішнього згоряння та гібридними силовими установками. З огляду на плани Японії щодо розширення енергопостачання, починаючи з 2026 року, він стане останнім позашляховиком перед переходом до повної електрифікації.

Однак спочатку мають з’явитися два інші позашляховики, які «оточать» Land Cruiser: нинішній J250, маленький міський кросовер, і ще один великий преміальний, більш орієнтований на трасу. Однак обидва збережуть «дух» Land Cruiser і зроблять ставку на електричні технології.

Прототип Toyota Compact Cruiser, представлений у 2022 році, говорить про те, наскільки бренд залишається вірним своїм прототипам у минулому. ДНК Land Cruiser можна побачити в потужному і незграбному сучасному іміджі, який при цьому не залишає осторонь ретро-відсилання до минулих поколінь. Все зроблено для того, щоб охопити молодшу міську аудиторію, яка любить дозвілля на свіжому повітрі.

Toyota Land Hopper або FJ Cruiser. Назва поки невідома, але не виключено, що вона може змінюватись в залежності від ринку. Майбутній електричний міні Land Cruiser буде заснований на Toyota bZ4X з платформою E-TNGA, з тягою 4х4 та набором аксесуарів, більш типовим для позашляховика. Акумулятор ємністю 71,4 кВт-год дозволить японському електричному позашляховику проїхати 416 км на одній зарядці. Це прямий конкурент Suzuki Jimny.

На іншому кінці лінійки Land Cruiser розташується електричний всюдихід. Він буде більшим за розмірами і вище за своїми прагненнями до розкоші, але, як і попередній кросовер, не досягне тих же якостей 4х4, що і основний Land Cruiser, який, як і раніше, пропонуватиме найкращі позашляхові характеристики.

Якщо «малюк» Land Cruiser стане чудовим помічником у місті, то старший автомобіль цієї лінійки більше орієнтований на трасу, пропонуючи більш розкішну та преміальну обстановку та до 7 місць на борту.

Концепт-кар Toyota Land Cruiser SE, представлений торік у Токіо, дає нам уявлення про те, що його дизайн не обов’язково має слідувати образу легендарного позашляховика. У надрах своєї довжини 5,15 метра він «ховає» шасі, розділене на три модульні секції, що, своєю чергою, дозволить Toyota мінімізувати використання окремих компонентів та створювати на одній базі дуже різні (і дешеві) моделі.

Вихід Toyota Land Cruiser SE майбутнього очікується у другій половині десятиліття, можливо, у 2026 році, щоб відсвяткувати 75-річчя Land Cruiser. У цьому випадку в ньому може розміститися нова призматична батарея Toyota Performance, яка заощадить 20% витрат у порівнянні з нинішнім bZ4X та подвоїть запас ходу на електротязі.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com