Топ-10 найнадійніших та 3 найменш надійних електричних та гібридних автомобілів

Електромобілі та гібридні авто підкуповують низькими експлуатаційними витратами, проте самі по собі коштують дорожче, тому повинні бути надійними, щоб не спричиняти клопотів своїм власникам у подальшому. Отож, які моделі найбільш безпроблемні, а які, навпаки, є примхливими? Англійське видання WhatCar.co.uk розібралося у цьому питанні, ми у AMPERCAR.com наводимо всі деталі нижче.

Для загального кола людей електричні та гібридні машини все ще залишаються відносно неосвоєною історією і через це у багатьох можуть закрадатися сумніви, чи варто покладатись на подібні технології? Дана стаття допоможе знайти деякі відповіді на подібні запитання.

Використовуючи відгуки понад 18 000 власників автомобілів, працівники видання WhatCar.co.uk оцінили загалом 218 моделей авто від 31 компанії. Враховувалися:

 • кількість несправностей, які виникали впродовж попередніх 12 місяців експлуатації;
 • як довго кожна проблема утримувала машину на СТО;
 • вартість будь-якого ремонту.

Використовуючи всі ці дані, був складений рейтинг найбільш і найменш надійних електричних та гібридних автомобілів віком від одного до п’яти років.

10 найнадійніших моделей авто
серед гібридів та електрокарів:

10. Mitsubishi Outlander PHEV

 • Рейтинг надійності: 97.8%

Незважаючи на те, що у 14% гібридних кросоверів PHEV виникли певні неполадки, у більшості випадків це були дріб’язкові ситуації, пов’язані з кузовом, оздобленням салону чи електрикою (без двигуна). На всіх автомобілях все ще можна було їздити, а третина підлягала ремонту за день або менше, при цьому дві третіх робіт було виконано безкоштовно за гарантією. Однак, деякі власники платили і до 750 фунтів стерлінгів.

9. BMW i3

 • Рейтинг надійності: 97.9%

За останні 12 місяців трохи менше 13% «i3-х» створили проблеми своїм власникам, причому переважно це були баги з інформаційно-розважальною/навігаційною системою та оздобленням інтер’єру. На всіх забракованих автомобілях все ще можна було їздити, третина була відремонтована менш ніж за добу, інша третина пробула на сервісі до тижня часу, решта – більше. Тим не менше, всі ремонти були зроблені за гарантією.

8. Honda CR-V Hybrid

 • Рейтинг надійності: 97.9%

Лише 8% гібридних CR-V вийшли з ладу, єдиною проблемою яких стали збої в роботі електрики, знову ж таки, без залучення мотора. На всіх автомобілях все ще можна було їздити, ба більше, їх полагодили того ж дня, на гарантійних умовах.

7. Toyota Corolla Hybrid

 • Рейтинг надійності: 98.4%

Тільки 5% власників моделі Corolla повідомили про несправність свого автомобіля, і єдиною проблемою у них стала 12-вольтова акумуляторна батарея. Хоча ті машини були не в стані їздити більше тижня, вся робота виконувалась безкоштовно.

6. Hyundai Kona Electric

 • Рейтинг надійності: 98.5%

«Щось пішло не так» лише у 7% моделі Kona Electric, при чому у всіх випадках неполадки стосувалися акумульторної батареї. На тих автомобілях все ще можна було їздити, і ремонтні роботи виконувались згідно гарантійних умов, хоча в кожному разі займало це більше тижня.

5. Lexus RX

 • Рейтинг надійності: 99.1%

В даному випадку мова іде про гідридну версію моделі RX, 4% власників котрої повідомили нам про наявність поломок/неполадок за останні 12 місяців. Втім, всі скарги зводилися до глюків в роботі електрики без залучення мотору. Всі роботи виконувалася безкоштовно, у більшості випадків за день чи менше.

4. Toyota RAV4

 • Рейтинг надійності: 99.2%

Останнє покоління середньорозмірного кросовера RAV4 підтверджує репутацію фірми Toyota як виробника авто з високою надійністю. Проблеми із машиною відмітили тільки 7% власників, і знову акумулятор був єдиним джерелом ексцесу. При цьому на всіх машинах все ще можна було їздити і відремонтували їх за день чи навіть менше. Всі роботи проводились, звісно ж, безкоштовно.

3. Lexus NX

 • Рейтинг надійності: 99.3%

Середньорозмірний SUV преміум-класу, Lexus NX (Hybrid), змусив своїх володарів засумувати тільки у 6% випадків. З-поміж  них повідомлення про несправність автомобіля найчастіше грунтувалося на проблемах з інформаційно-розважальною/навігаційною системою, на другому місці – виявлення браку по кузову. Ясно, що всі автомобілі залишались придатними до експлуатації та були приведені в порядок за день або менше на гарантійних умовах.

2. Tesla Model 3

 • Рейтинг надійності: 99.4%

Компактна модель від Tesla – це не тільки найнадійніший преміум-автомобіль, а і володар найвищого балу серед електрокарів. За словами власників, лише 5% автомобілів зазнали несправностей. Крім того, продовжувати їздити можна було на кожній машині із тих п’яти відсотків. Щоби поладнати американський електрокар, механікам потрібно було до однієї доби часу, власники ж радісно усвідомлювали, що всі ці випадки вважалися гарантійними.

1. Toyota Yaris Hybrid

 • Рейтинг надійності: 99.5%

Будучи настільки ж надійною (і навіть більше), як Tesla Model 3, гібридна версія моделі Toyota Yaris посіла перше місце у списку WhatCar. Цей субкомпактний хетчбек неймовірно довговічний, лише 5% машин, про які повідомили працівникам видання, зазнали несправностей. Знову ж таки, усі відмічені машини все ще залишалися придатними до їзди та були безкоштовно полагоджені протягом доби або менше.

3 найменш надійних моделі авто
серед гібридів та електрокарів:

Toyota Prius

 • Рейтинг надійності: 94.6%

Хоча суто формально Prius третього покоління займає у нашому рейтингу 3 місце з кінця, насправді його показник надійності є цілком сильним, просто інші моделі виявилися ще більш куленепробивними, посунувши ветерана на низ. Щодо цифр, то неполадки трапились у 14% автомобілів, але половина ремонтних робіт була виконана безкоштовно, а решта коштувала £50 або менше.

MG ZS EV

 • Рейтинг надійності: 89.4%

Електрокар ZS EV поламався лише у 7% випадків, але всі ці автомобілі не змогли продовжити рух і потребували більше тижня для ліквідування браку. Проблемні області включали акумулятор, електромотор та електрику без двигуна. Хороша новина полягає в тому, що всі несправні машини були зремонтовані на умовах гарантії.

Tesla Model S

 • Рейтинг надійності: 85.7%

Model S зазнала найбільшого відсотка несправностей у огляді надійності WharCar 2020 року, коли 60% серед всіх автомобілів, про які повідомляли виданню, мали ті чи інші проблеми. Окрім того факту, що всіх їх все ще можна було водити, половина машин не пробула в сервісі більше тижня. І хоча 93% було виправлено безкоштовно, решта власників заплатили за ремонт від 50 до 100 фунтів стерлінгів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело whatcar.com