Топ-10 електромобілів, які не мають майбутнього

Сучасні електромобілі, які ніколи не стануть бестселерами

Довгий час автомобільні гіганти не відносилися серйозно до електромобілів. Вважалося, що машини на електричній тязі не можуть гідно конкурувати з двигунами внутрішнього згоряння. А деякі представники автомобільного бізнесу відверто знущалися над власними «електричками».

Наприклад, у 2014 році голова концерну Fiat-Chrysler Серджіо Маркіонне попросив не купувати електричний Fiat 500. Свою дивну позицію топ-менеджер поясним тим, що для компанії це збитковий проект. Але вона змушена випускати електромобіль через екологічні вимоги в Європі.

Чи змінилася ситуація сьогодні? Не зовсім. Деякі виробники продовжують тримати у модельному ряду моделі, які виглядають безглуздо: мають маленький запас ходу та не можуть похвалитися практичністю. А це означає, що у цих електромобілів немає шансів, стати бестселерами. І, скоріш за все, найближчим часом вони взагалі зникнуть з автосалонів.

Саме про ці автомобілі і піде мова у добірці AMPERCAR.com.

Volkswagen e-Golf

Volkswagen e-Golf вже виконав свою функцію. Компанія тримала цю модель на конвеєрі докі не створила повноцінне сімейство електромобілів ID. У 2020 році місце електричного «Гольфа» зайняв хетчбек ID.3.

e-Golf оснащувався 136-сильним електромотором і розганявся з місця до «сотні» за 9,6 секунди. Максимальна швидкість складала 150 кілометрів на годину. Літій-іонна батарея ємністю 35,8 кіловат-години забезпечувала хетчбеку запас ходу до 200 кілометрів.

BMW i3

BMW i3 – досить популярний електромобіль. Але він немає ніякого розвитку. Хетбек було презентовано у 2013 році. А він досі не оновлювався. І це враховуючи, що у моделі з’являються потужні конкуренти. Як результат – у грудні 2020 року i3 зникла з топ-10 найпопулярніших електрокарів Європи.

В США продажі BMW i3 минулого року взагалі впали на 70%.

Скоріш за все, у найближчому майбутньому BMW зробить ставку на електромобілі нової генерації – iX та iX3, продажі яких цього року, стартують і в Україні.

BMW i3 комплектується батареями ємністю 42,2 кіловат-години, які забезпечують запас ходу до 310 кілометрів за циклом WLTP.

Fiat e500

Fiat e500 теж програє битву більш сучасним конкурентам – Volkswagen ID.3 та Renault ZOE. Але навіть не це найцікавіше. Справа в тому, що Fiat-Chrysler об’єднався з іншим потужним концерном – PSA. У французів зараз більше цікавих «зелених» моделей. Це й електричні Peugeot 208 та 2008, і споріднені Opel Corsa-e та Mokka-e.

Тож, скоріш за все, італійці будуть використовувати для своїх подальших електромобілів французьку платформу, як це вже роблять Opel та Citroen.

Остання версія Fiat 500e дебютувала в березні 2020 року. Елктромобіль отримав 120-сильний електромотор і літій-іонний акумулятор ємністю 42 кіловат-години, що дозволяє подолати без підзарядки до 320 кілометрів по циклу WLTP.

Mazda MX-30

У 2019 році в Європі стартували продажі першого електрокара Mazda – MX-30. Але кросоверу так і не вдалося увійти до десятки найпопулярніших «електричок». І це недивно. Запас ходу електричного первістка «Мазди» всього 200 кілометрів. За сучасними мірками це дуже мало. З такими показниками японців не можуть розраховувати на високі продажі.

Невеликий запас ходу «маздівці» виправдовують двома обставинами. По-перше, середньодобовий пробіг європейця складає близько 50 кілометів.

По-друге, за твердженням японців, електрокари з великими батареями шкідливіше дизельних машин.

Але ці аргументи не переконали мешканців Європи. І замість Mazda MX-30 вони обрали інші електричні кросовери: Hyundai Kona, Volkswagen ID.4 та Kia Niro.

SEAT Mii electric

Електричний SEAT Mii побудований на одній платформі з двома іншими електромобілями – Volkswagen e-up! та Skoda Citigo-e. Останній вже знято з виробництва. Чеський електрокар протримався на конвеєрі лише рік. Можна сказати з впевненістю, що та сама доля чекає й на Mii.

Seat Mii electric оснащено електромотором, що видає 83 кінських сили і 210 Нм крутного моменту. Тягова батарея має ємність 36,8 кіловат-години. Акумулятор наповнюється рівно за одну годину. Заявлений виробником запас ходу – 260 кілометрів.

Dacia Spring

У другій половині 2020 року Dacia презентувала свій перший електромобіль – Spring. На цей кросовер довго чекали. Але, за великим рахунком, сподівання на те, що ми побачимо щось цікаве, були марні. Адже «Спрінг» здатен проїжджати на одній зарядці лише 225 кілометрів (за циклом WLTP), що недавно. Електрокар оснащено батареєю ємністю всього 26,8 кіловат-години. З такими показниками в світі електричних авто сьогодні немає що робити.

Ситуація з двигуном ще гірша. Електричний мотор видає всього 45 кінських сил та 125 Нм крутного моменту.

Новинку може врятувати хіба що ціна – в Європі вартість Dacia Spring стартує з 13 тисяч євро.

Citroen AMI

Citroen AMI – один з найдивніших електромобілів, які можна купити в Європі. Навіщо Citroen випустив цю модель? Важко сказати. Такі малі машини не користуються попитом навіть у європейців. Тож можна припустити, що французам просто потрібен був хоч якийсь електрокар у модельному ряду.

Під підлогою машини встановлена ​​батарея на 5,5 кіловат-години, яка живить один електромотор. З ним Ami розганяється до максимальних 42 кілометрів на годину і проїжджає без підзарядки близько 75 кілометрів.

Зарядка акумулятора від побутової розетки займає три години. У салоні – два крісла. Роль мультимедіа виконує смартфон.

Citroen позиціонує Ami як практичне рішення для коротких поїздок в межах міста і альтернативу скутерам, велосипедам, мопедам і громадському транспорту «за розумною ціною».

Nikola Badger

Відомий серед шанувальників електромобілів пікап Nikola Badger виявився мильною бульбашкою. З’ясувалося, що компанія просто не здатна втілити свій проект у життя. І це дуже прикро, адже задумка була дуже цікавою.

Badger мав оснащуватися гібридною силовою установкою. До її складу увійшли б чотири незалежних електромотора, іонно-літієва батарея на 160 кіловат-годин, паливні елементи потужністю 120 кіловат і балон з вісьмома кілограмами водню.

Пікова потужність силової установки мала становити 919 кінських сил. Крутний момент – 1 389 Нм. З місця до 60 миль на годину (97 кілометрів на годину) Badger вам розганятися за 2,9 секунди. Пробіг на електротязі – 483 кілометрів, а з підключенням паливних елементів – 966 кілометрів.

Jeep Wrangler

В лютому 2021 року Jeep анонсував повністю електричний Wrangler. І тут виникає єдине питання: кому потрібен електричний всюдихід, на якому не можна буде подорожувати дикими місцями через обмежений запас ходу? Питання, звісно, риторичне.

За попередніми даними, електричний Jeep Wrangler оснастять силовою установкою з єдиним мотором, незважаючи на те, що у повнопривідних автомобілів зазвичай два двигуна. Позашляховик отримає не менше трьох батарейних модулів і рамну конструкцію, як і звичайний Wrangler.

Volkswagen e-up!

Схоже, не втече від забуття й найменший електричний Volkswagen – e-up! Скоріш за все, у найближчому майбутньому його місце займе електрокар, побудований на новій платформі, – ID.1.

Volkswagen e-up! було презентовано у 2013 році. Електрокар отримав електор потужністю 82 кінські сили. Ємність літій-іонних батарей – 18,7 кіловат-години. Вони забезпечують автомобілю запас ходу в 150 кілометрів.

Віталій Єрмаков спеціально для AMPERCAR.com

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!