Tesla звинуватила співробітника в промисловому шпіонажі

Американський виробник електрокарів почав судове переслідування щодо свого колишнього співробітника Алекса Хатілова. Чоловіка звинувачують в крадіжці тисяч секретних файлів з внутрішньої системи Tesla та спробі приховати сліди свого злочину.

Відомо, що Алекс Хатілов почав працювати в Tesla тільки 28 грудня 2020 року. Його найняли на роль старшого фахівця в команду контролю якості програмного забезпечення. Повідомляється, що він відразу ж почав копіювати програмні файли у своє “хмарне сховище” на Dropbox.

Вже шостого січня служба безпеки попросила Хатілова надати доступ до його облікового запису на Dropbox, що він і зробив. Коли у старшого фахівця знайшли там тисячі файлів, які не мають відношення до його роботи, він включив дурня та сказав, що скопіював їх помилково.

Цікаво, що під час розмови зі службою безпеки по відеозв’язку, Алекс Хатілов спробував видалити файли та сам клієнт Dropbox зі свого персонального комп’ютера. Це було сприйнято як спроба знищити докази. У той же день програміста було звільнено. Таким чином, він проробив у компанії Tesla всього тиждень.

Видання New York Post зуміло поговорити з Хатіловим і дізнатися його версію. За словами програміста, він скопіював до себе секретні файли помилково та не знав, що там можуть бути інші документи крім тих, що необхідні були йому по роботі.

Програміст наполягає на тому, що в його діях не було злого умислу і що він нікому не передавав секретну інформацію. При цьому свою спробу видалити файли Хатілов пояснює тим, що це від нього цього зажадала сама служба безпеки Tesla.

Якщо загуглити в інтернеті, то легко знайти Олександра Хатілова, який живе в Сан-Франциско та спеціалізується якраз на контролі якості програмного забезпечення. Народився й виріс чоловік в Ризі, проте вже в кінці 80-х переїхав до США та вивчився на програміста.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело insideevs