Tesla витратить $3,6 млрд на будівництво фабрик з випуску вантажівок Semi та акумуляторів типу 4680

Про плани, здатні позитивно вплинути на настрій інвесторів, компанії вважають за краще заявляти напередодні публікації не однозначних квартальних звітів. Можливо, такими міркуваннями керується і компанія Tesla, яка за добу до виходу квартальної звітності оголосила, що вкладе в розширення виробництва в Неваді $3,6 млрд, збільшивши обсяги виробництва тягових акумуляторів та налагодивши збирання електричних вантажівок Semi.

Нагадаємо, Tesla розпочала будівництво першого підприємства класу Gigafactory у 2014 році за участю компанії Panasonic, яка досі виступає у ролі одного з інвесторів. Тоді передбачалося, що на будівництво підприємства в Неваді, здатного випускати щорічно тягові акумулятори сукупною ємністю 35 ГВт‧год, буде витрачено $3,5 млрд, одночасно буде створено 6500 робочих місць. Насправді підприємство вийшло на випуск акумуляторів сукупної ємністю 37 ГВт‧ч щорічно за чисельності персоналу близько 11 000 чоловік і загальних інвестиціях у сумі $6,2 млрд. Під час будівництва підприємства загалом було задіяно ще 17 000 осіб.

За час свого існування «гігафабрика» в Неваді випустила 7,3 млн. акумуляторних осередків, 1,5 млн. готових батарей і 3,6 млн. екземплярів силової установки для електромобілів, а також 1 млн. стаціонарних сховищ електроенергії сукупною ємністю понад 14 ГВт‧год.

Цього тижня було оголошено про наміри вкласти ще $3,6 млрд у розширення виробництва тягових батарей у Неваді та організації масового складання вантажівок Tesla Semi, які у невеликих кількостях випускаються тут із минулого кварталу. Судячи з заяв Tesla, у Неваді розташується перше спеціалізоване підприємство зі збирання вантажівок Semi. Їх також планується збирати в Техасі, і, як це поєднується з новим рішенням Tesla, не уточнюється.

У Неваді штат співробітників Tesla зросте ще на 3000 осіб, при цьому тут з’явиться спеціалізоване підприємство з випуску літієвих акумуляторів типорозміру 4680, здатне щороку видавати по 100 ГВт‧год батарей у показниках сукупної ємності. Цього має вистачити на оснащення батареями двох мільйонів легкових електромобілів щороку. Як це рішення вплине на наміри Tesla розширювати виробництво акумуляторів типу 4680 в Техасі, поки що теж не уточнюється.

Як саме два нових підприємства розташуються по відношенню до вже наявного, не повідомляється, але судячи з наведеного комп’ютерного ескізу, поруч із наявним корпусом L-подібної форми є достатньо місця для розташування нових виробничих ліній. У результаті весь комплекс зможе набути форми паралелепіпеда зі скрученими кутами та встановленими на даху сонячними панелями.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co