Tesla виключили з індексу S&P 500 ESG через проблеми з автопілотом та дискримінацією

Виконавчий директор S&P Dow Jones Indices Ден Дрейпер (Dan Draper) повідомив про виключення Tesla з індексу S&P 500 Environmental, Social and Governance (ESG), пише Reuters. Причиною став цілий ряд проблем, включаючи повідомлення про расову дискримінацію в компанії та аварію за участю автомобілів з автопілотом.

S&P 500 ESG — це індекс, який використовується для оцінки корпоративної ефективності у сфері екології, а також із соціальних та управлінських питань. Tesla стала не єдиною компанією, яку виключили із вищезазначеного індексу. До цього переліку також увійшли соцмережа Twitter, нафтопереробна компанія Phillips 66, авіаперевізник Delta Air Lines та енергетична корпорація Chevron.

Як уточнила глава відділу ESG у S&P Dow Jones Indices по Північній Америці Маргарет Дорн, супутніми факторами для виключення Tesla з індексу стала відсутність опублікованих документів компанії щодо низьковуглецевої стратегії та кодексу ділової поведінки. Вона підкреслила, що компанія прагне скоротити вуглецеві викиди, що сприяють глобальному потеплінню, але відсутність прозорості має викликати побоювання в інвесторів, які судять про компанії за параметрами ESG.

Ілон Маск зазначив, що нафтовидобувна компанія Exxon потрапила до топ-10 компаній за рейтингом ESG, тоді як Tesla виключили з індексу. Він назвав дії S&P Dow Jones Indices шахрайством, а індекс S&P 500 ESG – зброєю в руках фальшивих борців за соціальну справедливість.

За останні 1,5 місяці вартість акцій Tesla впала на 38%. Це пов’язано зі станом американського ринку цінних паперів через високу інфляцію та дії ФРС. Через це знизилися всі ключові індекси: S&P 500 втратив 14%, Nasdaq скоротився на 21,4%, а NYSE FANG+ – на 29,6%

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com