Tesla відновила постачання Model X та Model S до Європи після майже дворічної перерви

У січні 2021 року компанія Tesla зупинила конвеєр єдиного підприємства в Каліфорнії, де вироблялася Tesla Model S, оскільки вона мала разом з Model X пройти рестайлінг. Тоді ж Model S перестали постачати до Європи. Нарощування обсягів виробництва оновлених флагманів зайняло так багато часу, що європейські клієнти почали отримувати їх тільки зараз.

Про це повідомив ресурс Electrek, що стежить за хронологією подій. Навіть у США, як зазначається, оновлена ​​Model S почала поставлятися клієнтам лише у червні 2021 року, а оновлений кросовер Model X змусив американських покупців чекати до жовтня того ж року.

У Європі Tesla продовжувала приймати замовлення на Model S та Model X аж до грудня минулого року, але потім зрозуміла, що не здатна забезпечити постачання авто та припинила приймати заявки на них від клієнтів за межами США. Випуску електромобілів заважали проблеми з доступністю напівпровідникових компонентів та перебої з логістикою, і останній чинник був здатний серйозно вплинути на відвантаження машин до Європи. Більше доступні Tesla Model Y і Model 3 для місцевого ринку в той же час продовжували випускатися на підприємстві в Шанхаї, а пізніше підключилося і нове підприємство в Берліні.

Флагманські моделі Tesla не можна назвати поширеними з погляду обсягів виробництва, оскільки нині їхня частка у загальній програмі випуску електромобілів марки ледве перевищує 5 %. Тому проблеми з нарощуванням обсягів виробництва рестайлінгових Model S і Model X не дозволяли повною мірою задовольняти попит на них ні в Європі, ні в Китаї.

Лише у серпні цього року Tesla відновила прийом замовлень на обидві моделі від європейських клієнтів, і лише зараз вони почали отримувати перші рестайлінгові машини. При цьому деякі покупці замовлення на електромобілі оформляли ще взимку минулого року. Тим, хто оформив замовлення минулого серпня, доведеться почекати до наступного року. Насамперед із США поставлятимуться найдорожчі Tesla Model X та Model S у версіях Plaid.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело electrek.co