“Таврія” яку ми загубили: невідомий універсал ЗАЗ-1701

Перша половина 1990-х подарувала українському автопрому унікальну розробку на базі “Таврії”, але це ціле сімейство легкої комерційної техніки виявилося непотрібним. На жаль, ринок того часу не був готовий до появи цієї моделі. Концепт багатоцільового авто з високою задньою частиною був вже відомий, але масове поширення отримав значно пізніше.

Творці цієї модифікації “Таврії” вважали її 3-дверним універсалом. Треба зазначити, шо автівка має два ряди сидінь, великий багажник та більш розтягнуту у порівнянні з хетчбеком базу.

Вочевидь, що зі стандартної “Таврії” таку версію неможливо побудувати. Тому було запроваджено більш міцний кузов й базу. Подібна конструкція у портфелі Науково-технічного центру “ЗАЗ-автотехніка” значилася.

Треба зазначити, що ще у 1990-му році було створено лінійку вантажівок на основі “Таврії”. Базовою стала модель ЗАЗ-1306. Там було шасі з переднєю частиною хетчбєка із “вживленою” лонжеронною рамою, що простягається назад від кабіни.

Базу було подовжено на 12,7 см, автівка мала задню залежну підвіску. Вона витримувала на 100 кг більше вантажу.

Саме на цій базі у 1993-1994 роках було створено універсал ЗАЗ-1701. На жаль, ця модель із високим дахом так і залишилася експериментальною та й в масове виробництво не пішла.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело auto.24tv.ua