Стало відомо, скільки електромобілів купили українці у січні

У січні українці придбали 5,6 тисячі нових та вживаних електромобілів. Це на 172,2% більше, ніж у січні минулого 2023 року, та на 9,1% менше, ніж було у грудні-2023. Про це свідчать дані Інституту досліджень авторинку.

За словами експертів, сегмент електромобілів наближається до так званої точки насичення ринку, яка в українських реаліях для нього визначається не лише кількістю потенційних покупців, які мають на руках потрібну суму, а ще й наявністю у них домашніх точок для заряджання, якими переважно користуються власники електрокарів.

Торги вживаними електромобілями уже не рекордні, і навіть є кілька місяців у минулому, де обсяги бували вищими. Лише нових електрокарів зареєстровано рекордну кількість — але ця частина ринку значно відстає від його потреб, тож поки ми скоріш спостерігаємо «пізнє пробудження», ніж дійсний ріст попиту.

Переважно торги йшли імпортованими вживаними електромобілями (50,8%, 2824 шт.).

На внутрішньому ринку уклали 1841 угоду купівлі-продажу щодо електромобілів, що складає частку у розмірі 33,1% (1841 шт.).

Новими куплено 16,1% електричних машин (898 шт.), на 188 більше, ніж вдалося реалізувати місцем раніше. І поки це, як вже було згадано, історичний максимум для нових електроавто.

Серед загальної кількості електричних авто у січні 99,2% були легковими, вантажними — 0,8% (42 шт.).

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!