Шведський стартап Einride, що розробляє автономні вантажівки, отримав величезні інвестиції

Молода шведська компанія Einride, в активі якої футуристичний на вигляд автономний фургон для перевезення вантажів, привернула рекордний в свій історії обсяг інвестицій. Старі і нові інвестори надали компанії $110 млн. У попередніх раундах Einride отримала $25 млн в 2019 році і $10 млн в 2020. Зростання вкладень в компанію збільшилося на порядок, що яскраво відображає інтерес до електричного транспорту з боку інвесторів.

Одним з нових інвесторів Einride стала найбільша в світі судноплавна компанія – Maersk Growth. Можна припустити, що головний інтерес Maersk в Einride – це технологія дистанційного керування вантажним транспортом. Компанія Einride розвивається в двох напрямках. Один з них – це автономні вантажівки-контейнери без кабіни для водія, а другий – дистанційно керовані вантажні тягачі з постійним підключенням. Дистанційне керування також передбачає планування маршрутів і оптимізацію всіх логістичних операцій. Те ж саме цілком можна впровадити в судноплавстві.

Залучення нових і вражаючих за обсягами коштів дозволяють молодій шведській компанії здійснити давню мрію – вийти на ринок США. В цьому році компанія збирається відкрити там три офіси – в техаському Остіні, в Кремнієвій долині та в Нью-Йорку. Також завдяки новим грошам в Einride розраховують до кінця року подвоїти штат компанії, який сьогодні налічує близько ста осіб.

Додамо, автономні вантажівки Einride AET (Autonomous Electric Transport) з функціями автопілота AET 1 і 2 почнуть поставлятися клієнтам до кінця поточного року. Машини категорії AET 1 зможуть перевозити вантажі на закритих територіях, а AET 2 на закритих і з невеликим проїздом по дорогах загального користування між закритими територіями.

Вантажівки AET 3 плануються до постачання в 2023 році. Цей автономний транспорт зможе їздити по сільських дорогах зі швидкістю до 30 км/год. У 2024 році розпочнуться постачання вантажівок AET 4. Цей автономний транспорт зможе вийти на швидкісні магістралі, але буде рухатися по них на швидкості не вище 45 км/год. Розробник не обіцяє чудес, і просто твердо стоїть на землі. Для інвесторів цього виявилося досить, щоб повірити в перспективність його проєктів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело bloomberg.com


Коментарі
Завантаження...