Шість дій, які обов’язково потрібно виконати під час заміни гальмівних колодок

В даний час багато водіїв стали самостійно обслуговувати свої машини через суттєве підвищення цін в автосервісах та у дилерів. Найчастіше автомобілісти власними силами змінюють моторне мастило та колодки. Портал ampercar.com назвав 6 дій, які обов’язково потрібно виконати під час обслуговування гальмівних механізмів.

Заміна гальмівних колодок може здатися простою справою, але насправді ця процедура вимагає особливої ​​уваги від автовласника, оскільки від справності гальмівної системи залежить безпека водія і пасажирів.

Насамперед, перед тим як взятися за заміну колодок, слід навести чистоту. Бруд та пил – це справжні вороги гальмівних механізмів. Крім того, перед початком обслуговування обов’язково слід перевіряти цілісність гумових гальмівних шлангів.

Також важливо оцінити стан гальмівного диска як із зовнішнього боку, так і з внутрішнього. Якщо на дисках з’явилися глибокі борозни, це серйозна ознака того, що диск скоро доведеться проточувати або міняти.

Часто водії забувають про те, що потрібно повернути циліндри в гальмівному супорті у вихідне положення. Справа в тому, що коли колодки зносилися до межі, циліндри висуваються занадто далеко, що може створити проблеми при встановленні нових колодок – вони можуть стати нерівномірно або з перекосом.

Важливо не забути видалити старе мастило і замінити його свіжим на напрямні і перевірити стан гумових пильовиків. Інакше корозія, спричинена впливом дорожніх реагентів, може призвести до заїдання колодок та неефективного гальмування.

І, нарешті, не варто забувати про перевірку рівня гальмівної рідини. Якщо рівень нижчий за норму, то обов’язково потрібна доливка або повна заміна гальмівної рідини, оскільки вона з часом втрачає свої характеристики через поглинання вологи.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!