Що означає наклейка у вигляді риби на автомобілі

Багато хто задається питанням, що означає наклеєна на багажник автомобіля рибка - за цим зображенням ховається давня історія.

У символу є певне значення, про який здогадуються далеко не всі власники машин з таким «прикрасою».

На дорогах часто можна зустріти автомобілі, на кришці багажника у яких розміщена наклейка або шильдик, стилізований під рибку. Цей символ незрозумілий більшості оточуючих і навіть не всі власники машин з таким декором здогадуються про дійсний сенс піктограми.

Профіль рибки має релігійне значення. По-грецьки «риба» пишеться як «ihtis», а це в свою чергу абревіатура від Isus Hristos Teu Ius Soter, що в перекладі на російську означає «Ісус Христос Божий Син Спаситель».

За часів гоніння на християн така піктограма дозволяла зрозуміти, хто входить в число однодумців – досить було намалювати одну дугу і якщо візаві креслив другу, закінчуючи профіль риби, значить обидва були християнами. В наші дні подібна символіка основними гілками християнства (католицизм, православ’я, протестантизм) широко не використовується, але зате вона залишається в арсеналі різних сект.

Втім, наявність стилізованої риби на автомобілі аж ніяк не означає, що за кермом сектант або навіть послідовник християнства. Найчастіше подібні символи на машинах залишаються від попередніх власників, а нові просто не прибирають піктограму, оскільки не здогадуються про її сенс. Так що не поспішайте з висновками щодо людини за кермом автомобіля, на якому є символ рибки.

При цьому часто зустрічаються різні варіації на тему поширеного профілю рибки – є силуети, всередині яких розміщені написи, а сама емблема може бути доповнена іншими елементами, але все це не більше ніж штучно модифікації над загальнопоширених символікою.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!